Kas Naujo?

Skautų naujienos

2024-06-26

Medinių kauliukų mokymai Slovėnijoje

Vadove, kviečiame tave nepraleisti progos paaugti!

Medinių kauliukų mokymai – aukščiausio lygmens skautiškos patirties kursai skautų vadovams. Šiuos mokymus 1919 m. pradėjo organizuoti pats skautų įkūrėjas Robertas Baden-Powellis, pirmuosius „Medinių kauliukų“ mokymus surengęs Gilwell parke netoli Londono, Anglijoje. Kursus baigę asmenys visame pasaulyje nešioja tuos pačius Gilvelio ženklus – smėlio spalvos kaklaraištį, rudą (Skandinavijos šalyse – juodą) pintą kaklaraiščio movą ir medinius kauliukus. Mokymų dalyviams siūloma galimybė atnaujinti savo skautiškas žinias, praktiškai patikrinti ir pagilinti vadovavimo įgūdžius bei iš naujo įvertinti skautybės prasmę savo gyvenime. Medinių kauliukų mokymai – tai aukščiausia pakopa Lietuvos skautijoje, kurią gali pasiekti suaugęs žmogus. 

Šį kartą Lietuvos skautijos nariams galioja unikalus pasiūlymas – dalyvauti Gilvelio mokymuose Slovėnijoje. Mokymus sudaro savaitės trukmės stovykla Slovėnijoje, asmeninis projektas, kurį reikės įgyvendinti Lietuvoje ir jis turi būti nukreiptas į LS veiklą ir įvertinimo savaitgalis Slovėnijoje. 

KADA? Pirmoji mokymų dalis – stovykla – vyks 2024 m. rugpjūčio 10-17 d.

KUR? Bohinj, Ukanc, Slovėnija

KAINA? Stovykla yra nemokama. Mokymus finansuoja Erasmus+ ir kompensuoja apgyvendinimą bei maitinimą. Dalyvių atvykimu į renginį rūpinasi organizatoriai, kelionės išlaidas dengia dalyviai. Organizatoriai gali kompensuoti kelionės išlaidas iki 417 eurų (309 eurų renkantis mažiau tvarų kelionės būdą).

Svarbu žinoti, kad Medinių kauliukų mokymus sudaro trys dalys, kurių bendra trukmė vieneri metai:

  • Pirma dalis – stovykla (vyks 2024 m. rugpjūčio 10-17 d., Bohinj, Ukanc, Slovėnijoje)
  • Antra dalis – asmeninis Gilvelio projektas, kurį vykdys kiekvienas mokymų dalyvis metų eigoje.
  • Trečia dalis – įvertinimo savaitgalis, kuris vyks 2025 m. vasario 21-23 d. Postojna, Slovėnijoje. Į šią dalį kviečiami tik sėkmingai praėję pirmąsias dvi mokymų dalis.

Dalyvavimas visose trijose mokymų dalyse privalomas.

REIKALAVIMAI DALYVIAMS:

Gilvelio kursai skirti Lietuvos skautijos nariams, kurie:

  • yra ne jaunesni nei 21 m.;
  • turi paskautininko ar aukštesnį vyresniškumo laipsnį;
  • turi ne mažesnę kaip 5 metų skautavimo ir bent 3 metų vadovavimo patirtį.

Norinčius dalyvauti mokymuose prašome iki  2024 liepos 8 d. el.paštu katarina@skautai.lt atsiųsti:

  • savo skautišką CV;
  • motyvacinį laišką, kodėl norite dalyvauti Medinių kauliukų mokymuose.

Po registracijos laukite patvirtinimo su informacija.