2023-11-30

Medinių kauliukų mokymai

Kviečiame tave į skautų vadovams skirtus Medinių kauliukų mokymus!

Medinių kauliukų mokymai - tai aukščiausio lygmens skautiškos patirties kursai skautų vadovams. Šiuos mokymus 1919 m. pradėjo organizuoti pats skautų įkūrėjas Robertas Baden-Powellis, pirmuosius „Medinių kauliukų“ mokymus surengęs Gilwell parke netoli Londono, Anglijoje.

Medinių kauliukų mokymai (Gilwell course) kiekvienoje šalyje skiriasi – tai priklauso nuo tos šalies tradicijų bei ypatumų, tačiau kursus baigę asmenys nešioja tuos pačius, vienodus visame pasaulyje, Gilvelio ženklus – smėlio spalvos kaklaraištį, rudą (Skandinavijos šalyse – juodą) pintą kaklaraiščio movą ir medinius kauliukus.

Šie mokymai, tai unikali galimybė vadovams atnaujinti savo skautiškas žinias, praktiškai pasitikrinti ir pagilinti vadovavimo įgūdžius ir iš naujo įvertinti skautybės prasmę savo gyvenime. Medinių kauliukų mokymai - aukščiausia pakopa Lietuvos skautijoje, kurią gali pasiekti suaugęs žmogus.

KADA? Pirmoji mokymų dalis - stovykla vyks 2024 m. birželio 22 - 29 d.

KUR? Jurbarko rajone.

KAINA? Registruojantis iki 2024 02 29 - 100 Eur; nuo 2024 03 01 - 150 Eur.

Lietuvos skautija kompensuoja mokymų vietos bei maitinimo išlaidas.

Svarbu žinoti, kad Medinių kauliukų mokymus sudaro trys dalys, kurių bendra trukmė vieneri metai:

• Pirma dalis - stovykla (vyks 2024 m. birželio 22-29 d., Jurbarko rajone)
  • Antra dalis - asmeninis Gilvelio projektas, kurį vykdys kiekvienas mokymų dalyvis metų eigoje.
  • Trečia dalis - įvertinimo savaitgalis, kuris vyks 2025 m. birželio-liepos mėn. Į šią dalį kviečiami, tik sėkmingai praėję pirmąsias dvi mokymų dalis.

Dalyvavimas visose trijose mokymų dalyse privalomas.

REIKALAVIMAI DALYVIAMS:

Gilvelio kursai skirti Lietuvos skautijos nariams, kurie:

• ne jaunesni, nei 21-metų;
  • turi paskautininko ar aukštesnį vyresniškumo laipsnį;
  • turi ne mažesnę kaip 5 metų skautavimo ir bent 3 metų vadovavimo patirtį.

Norinčius dalyvauti mokymuose prašome ne vėliau, kaip iki PAKEITIMAS 2024 balandžio 1 d (buvo: 2024 birželio 1 d.), el.paštu gilveliomokymai@gmail.com atsiųsti:

• savo skautišką CV;
  • motyvacinį laišką, kodėl norite dalyvauti Medinių kauliukų mokymuose.

Po registracijos laukite patvirtinimo su informacija.