Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-09-07

Savanoriauk Europoje su Lietuvos skautija

Nuo šių metų Lietuvos skautijai buvo suteiktas EST siunčiančios ir koordinuojančios organizacijos statusas. EST (Europos savanorių tarnyba) - tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą neapmokamą darbą. Europos savanorių tarnyba – tai ir „mokymosi“ tarnyba. Dalyvaudami EST projektuose jaunieji savanoriai ugdo turimus gebėjimus ir įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.

Savanoriu gali tapti kiekvienas jaunas žmogus nuo 18 iki 30 metų (išskirtiniais atvejais nuo 16 metų), pasiryžęs sutartą laiką (nuo 2 savaičių iki 12 mėnesių) gyventi ir atlikti savanorišką tarnybą kitoje šalyje. Savanoris EST veikloje gali dalyvauti tik vieną kartą gyvenime.

Už EST Lietuvos skautijoje atsakingas, ir padėti priimti šį iššūkį galintis žmogus – Vytautas Zulonas .Galite bet kada jo klausti, domėtis:
el-paštas: vytas skautai el tė
skype: vytaspytas

Tik prieš klausdami pasiskaitykite apie EST plačiau.

---
Lietuvos skautija