Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-08-03

Įžodžio atnaujinimo ceremonija Brownsea saloje

Du Lietuvos delegacijos skautai - Adas ir Žydrūnė - dalyvavo įžodžio atnaujinimo ceremonijoje Brownsea saloje.

O buvo taip:

Rytas. Po penkių valandų penkiolika minučių, o mes jau buvome pasiruošę išvažiuoti į Brownsea. Šalta. Šalia stovi keli broliai iš Afrikos. Gal mums ir nėra taip šalta.. :)

Netrukus pasirodo brolis, vilkintis juokingus, panašius į havajietiškus, marškinėlius. Palydi mus iki autobuso, išdalina pusryčius. Pagaliau pajudam link Brownsea salos! Keturias valandas važiuojam į pietinę Angliją ir dar 15 minučių plaukiam laiveliu.
Kelionė neprailgo, buvo labai smagūs ir linksmi vadovai bei dalyviai.

Pirmieji žingsniai Brownsea sala - tikrai įspūdingi! Tiek buvo girdėta apie šią vietą, kad net sunku patikėti, jog mes čia tikrai esame ir tai nėra tik sapnas. Mus supa įvairių tautybių ir rasių skautai iš viso pasaulio! Viskas taip, kaip Baden-Powellis norėjo matyti.

Vos atvykus, mus suskirstė į mažesnes grupeles. Turėjome smagią programą, įvairių užsiėmimų, sulaukėm labai daug dėmesio. Jautėmės tikrai išskirtiniai ir ypatingi: juk mūsų čia tik po du iš kiekvienos valstybės! Saloje gyvenimas buvo tikrai skautiškas.

Didelį įspūdį paliko Brownsea sala. Daug įdomių vietų, kurias tikrai norėtų pamatyti kiekvienas skautas.

Atėjo ilgai lauktas rytas. Visi susirinko į ceremoniją. Tris kartus užgaudžia ragas, kokį kadaise pūtė Lordas Baden-Powellis, pirmosios stovyklos atidarymo metu. Prisiminėme tuos 20 berniukų, apie kuriuos šiandien kalba visas pasaulis, stovyklą, nuo kurios prasidėjo graži ir ilga skautiška istorija, prisiminėme savo duotus įžodžius ir pažadus. Ceremonija pralekė taip greitai, kad net nepastebėjome, kaip atsidūrėmė autobuse, kuris vežė mus atgal į stovyklą.