Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-07-17

Praėjus šimtui metų – dar vienas skautavimo saulėtekis

Kuo svarbi kiekvienam pasaulio skautui 2007 metų data rugpjūčio 1-oji diena, nereikia nei sakyti. Kaip tik šią dieną, lygiai prieš šimtą metų, Brownsea saloje pirmą kartą nuaidėjo antilopės kudu rago gausmas, paskelbęs apie pirmosios skautų stovyklos atidarymą.

1907 metais kaip eksperimentinė dvidešimties berniukų stovykla prasidėjęs skautavimas šiandien – vienas didžiausių pasaulio judėjimų, apimantis skirtingos prigimties, religijos, kultūros berniukus ir mergaites, vyrus ir moteris iš kiekvieno žemės kampelio.

Skaičiuojama, kad per judėjimo šimtmetį skauto įžodžius visame pasaulyje davė daugiau kaip 500 milijonų žmonių. Tarp jų – daugybė pasaulio istorija kūrusių ir įtakojusių žmonių – žymūs mokslininkai, valstybių vadovai, menininkai, sportininkai, ir nesuskaičiuojama daugybė ne tokių garsių, tačiau ne ką mažiau svarbių žmonių. Atsigręžus atgal, galima drąsiai pasakyti, kad mažais, tačiau kryptingais žingsneliais skautavimas nuolatos artėjo prie savo tikslo – truputi geresnio pasaulio.

Šiemet tą dieną, kai gimė skautų judėjimas, skautai visame pasaulyje – nuo Baltijos šalių iki tolimos Australijos ir Argentinos – pasitiks aušrą. Šimtmečio šūkis „Vienas pasaulis – vienas įžodis“ taps realybe - pasitikdami saulę, milijonai pasaulio skautų atnaujins savo skautišką įžodį.

TU PRIVALAI BŪTI VIENAS IŠ JŲ!

Nes:
• Būtent Tu esi svarbiausias šios didelės šeimos narys
• Tu kursi šio judėjimo ateitį – savo mieste, Lietuvoje, pasaulyje
• Suėjus 100 metų, atėjo laikas parodyti save pasauliui

Lietuvos skautija, kartu su WOSM ir 25 milijonais brolių ir sesių visame pasaulyje, ragina kiekvieną skautą rugpjūčio 1d. nepraleisti veltui ir prabudus ryte su skiltimi, draugove, tuntu ar tiesiog keliais draugais skautais atnaujinti savo skautišką įžodį.

Keletas žingsnelių, kurie padės susiorganizuoti saulėtekio pasitikimą

Organizavimas

• Rugpjūčio 1 d. – trečiadienis. Susisiekite ir įsitikinkite, kad data yra tinkama kviesti žmones kartu sutikti saulėtekį - gal susitikimą galima būtų padaryti vakare?
Buvę aktyvūs skautai gali įkvėpti jaunesniuosius skautus ir jų vadovus. Nepraleiskite progos jų pakviesti ir būtinai įtraukite juos į renginio veiklą.
• Ruošdamiesi saulėtekio pasitikimui, nepamirškite apie savo renginį informuoti vietinę bendruomenę ir žiniasklaidą. Galite pakviesti ir svečių į savo renginį.
• Nepamirškite paruošti kvietimų į renginį. Kvietime tiksliai nurodykite renginio datą, laiką ir vietą. Labai svarbu pabrėžti, kad saulėtekis - išskirtinis renginys, nepasikartosiantis per artimiausius 99 metus ir labai svarbus visam pasauliniam skautų judėjimui.
• Kadangi rugpjūčio 1d. yra trečiadienis, daugeliui žmonių ši data gali pasirodyti nepatogi. Jei taip atsitiks, savaitgalį galite suorganizuoti paprastą padėkos šventę – ją taip pat paminėkite savo kvietime.

Saulėtekio pasitikimas

• Nepamirškite atreipti dėmesio į buvusius skautus
• Būkite pasiruošę suaugusių žmonių pasiteirauti, ar jie nenori prisidėti prie skautavimo arba į jį sugrįžti, jei šiuo metu nėra aktyvūs
• Į Šimtmečio šventimą žvelkite kaip į iššūkį.

Po saulėtekio

• Po renginio nepamiršite padėkoti dalyvavusiems.
• Jei skautiškojo saulėtekio metu atsirado žmonių, susidomėjusių skautų veikla, nepamirškite su jais susisiekti.
• Metų laikotarpyje dar sykį susisiekite su buvusiais skautais ir pasidomėkite, kaip jiems sekasi. Galbūt jie norėtų vėl dalyvauti skautiškose renginiuose?

Įvertinimas

• Praėjus keliems mėnesiams įvertinkite renginį ir aptarkite privalumus ir trūkumus.

Visiems linkime puikių emocijų ir naujo skautiško užtaiso naująjam šimtmečiui!

Lietuvos skautija