Kas Naujo?

Skautų naujienos

2020-04-27

Kraujo donorystė neatlygintinai - mūsų reikia.

Nacionalinis kraujo centras drauge su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene kviečia tapti potencialiais kraujo donorais!

Informacija iš nacionalinio kraujo centro:

Kraujo donorystė naudinga

Tu gali išgelbėti save! Prieš kurį laiką buvo pristatytas mokslinis tyrimas, kuris atskleidė įdomų faktą. Reguliariai kraujo duodantys žmonės, kurie avarijos ar sudėtingos operacijos metu stipriai nukraujuoja, turi galimybę išgyventi gerokai dažniau nei kraujo neduodantys žmonės.

Kraujo donorystė nekenkia žmogaus organizmui

Pagrindinis kraujo donorystės principas - jokios žalos donorui ir didžiausia nauda ligonio sveikatai. Šis principas kraujo donorystėje yra pagrindinis jau daugelį dešimtmečių, nes vienas iš svarbių tikslų - remti kilnią kraujo donorystės misiją ir skatinti žmones duoti kraujo kelis kartus per metus.

VšĮ Nacionaliniame kraujo centre donorų sveikata nuolat stebima ir vertinama. Lietuvos ir kitų šalių ilgametė patirtis rodo, kad nuolatinė kraujo donorystė neturi neigiamos įtakos donorų sveikatai.

Kviečiame tapti potencialiais kraujo donorais! Registruokitės čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdHEeT6gGZvts4IBtyVL1Frm_50oVIBwE4z2xValAH-A73SiQ/viewform?fbclid=IwAR3Ov18k_GSmthSiZgTPz2-29-PFUShAGhMpsq-vAXfUORqjV7-5oMGpNqA