Kas Naujo?

Skautų naujienos

Nuotrauka: LiJOT

2019-11-05

Atgarsiai po 48-osios LiJOT asamblėjos!

Dar kartelį apie į Lietuvos skautijos istoriją įsirėžusią LiJOT asamblėją.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (toliau – LiJOT) – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas. LiJOT gretose – net 68 jaunimo organizacijos, o tai – tūkstančiai jaunų žmonių po vienu skėčiu.

Šių metų spalio 19–20 dienomis Vilniuje vyko eilinė 48-oji LiJOT rudens asamblėja. Šįkart skautams asamblėjoje atstovavo Monika Paulauskaitė, Titas Gurskis, Eglė Liagaitė ir Ieva Pilitauskaitė. Delegacija kartu su kitais LiJOT organizacijų atstovais svarstė net 7 teikiamus dokumentus:

 • Kontrolės komisijos reglamentą;
 • Valdybos reglamentą;
 • Poziciją dėl amžiaus cenzo mažinimo iki 21 m. kandidatuojant į LR Seimą;
 • Poziciją dėl darbo su jaunimu situacijos Lietuvoje;
 • Poziciją dėl Jungtinių Tautų Jaunimo delegato programos įgyvendinimo Lietuvoje;
 • Rezoliuciją dėl Savivaldybių jaunimo organizacijų tarybų institucinio palaikymo ir stiprinimo finansavimo tvarkos;
 • Rezoliuciją dėl skaitmeninio mokinio pažymėjimo sukūrimo ir įtvirtinimo Lietuvoje.

Antrąją Asamblėjos dieną vyko rinkimai dėl LiJOT apdovanojimų. Norime pasidžiaugti penkių iniciatyvų/žmonių pasiekimais:

 • Metų jaunimo iniciatyvos nominaciją laimėjo Regioninių jaunimo organizacijų projektas „Apskritalizacija“;
 • Metų jaunimo organizacijų lyderiu tapo Vladas Polevičius;
 • Metų jaunimo organizacijų partneriu – Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas;
 • Metų jaunimo ambasadoriaus nominaciją laimėjo kampanija „#chooseklaipėda“;
 • Nominaciją „Žmogus, labiausiai nusipelnęs jaunimui“ pelnė Nerijus Miginis.

Tačiau ši asamblėja skautams įsimintina ne dėl teiktų dokumentų gausos, ne dėl LiJOT apdovanojimų, o dėl asmeninio ir kartu visiems skautams svarbaus br. Luko Kornelijaus Vaičiako pasiekimo. Rietave skautauti pradėjęs, vėliau aktyviai veikęs Rietavo jaunimo organizacijų veiklose, buvęs Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinių prezidentas, studijų metais prisijungęs prie ELSA Vilnius veiklos, dvi kadencijas priklausęs LiJOT Kontrolės komisijai, vėliau užėmęs ir Kontrolės komisijos pirmininko pareigas, Lukas Kornelius šios asamblėjos metu buvo išrinktas LiJOT prezidentu!

Paskelbus rezultatus, Luką Kornelijų pasveikinti atvyko vyr. skautininkė Ieva Brogienė, draugai. Džiaugiamės šiuo ilgamečiu skautu ir linkime jam sėkmės tolesnėje dvejų metų LiJOT lyderiavimo veikloje.

Linkėjimai ir iki kitų kartų -s. Ieva Pilitauskaitė! 

Nuotraukos priklauso LiJOT organizacijai.