Kas Naujo?

Skautų naujienos

Nuotrauka: Andres Morales

2019-10-14

Vadovų metai 2019 | Vadovo dvasia

Sistemą sukurti nėra sunku, tuo labiau nukopijuoti. Šiek tiek sunkiau yra išlikti jautriu kiekvienam savo komandos nariui, suprasti jo poreikius ir sugalvoti, kaip juos atliepti, kai aplink gyvenimai - skautiški, profesiniai, asmeniniai, - sukasi pilnu tempu.

Savanorių valdymo sistema, MOVIS, Europoje yra sudėta į tvarkingas dėžutes, kurios padeda prieš akis turėti pagrindinius savanorio santykių su organizacija etapus. Kaip tampama savanoriu, kaip tobulėjama prisiimant pareigas ir mokantis, kaip apžvelgiami pasiekti rezultatai ir nusprendžiama dėl tolimesnės savanorystės kelionės krypties.

 

Sistemą sukurti nėra sunku, tuo labiau nukopijuoti. Šiek tiek sunkiau yra išlikti jautriu kiekvienam savo komandos nariui, suprasti jo poreikius ir sugalvoti, kaip juos atliepti, kai aplink gyvenimai - skautiški, profesiniai, asmeniniai, - sukasi pilnu tempu. 

 

Tada padeda skiltininkų kursuose vaikystėje išmokti pradmenys, kad dirbant kartu svarbiausia pasitikėti, o kai nesiseka, pašvilpauti. Padeda iš darbo su vaikais gautos pamokos, kad kiekvienu galima pasitikėti - tik reikia duoti laiko, rasti tinkamą vietą ir atsakomybę. Vieną, antrą, trečią kartą, tol, kol pasiseks. Vis dėl to esame judėjimas, kuriame ugdome ir ugdomės, o kas gali būti geresne mokykla už nesėkmes ir klaidas?

 

Šis Vadovo metų numeris apima dvi MOVIS sistemai svarbias temas. Pirma yra apie tai, kaip vadovams mokytis drauge, o antroji - diskusijos, vykusios sąskrydyje apžvalga apie tai, kodėl esame savanoriais. 

 

O prieš skaitant - ačiū visiems, kurie dirbate Skautijos labui. Kurie pasitikite ir kuriais galima pasitikėti. Tikiuosi, jūsų skautiški metai jau pilni pirmųjų atradimų ir vis dar turite jėgų judėti pirmyn. Vasara dar už kalnų, bet pasišvilpaujant, žinau, ateis greičiau, nei galima patikėti.

 

https://mano.skautai.lt/uploads/media/2330/vadovo-metai-2019-ruduo.pdf

 

S. Jorė