Kas Naujo?

Skautų naujienos

Nuotrauka: LiJOT

2019-09-21

Nuo skiltininko iki nacionalinės jaunimo politikos | br. Lukas Kornelijus Vaičiakas

Visai neseniai mūsų sesė Elena Sinkevičiūtė buvo išrinkta į Europos regiono komitetą. Nepraėjus nė mėnesiui vėl skelbiame gerąją žinią apie Lietuvos skautijos atstovavimą, šį kartą - nacionaliniu lygmeniu.

Lietuvos skautija iškėlė brolį psktn. kontrolės komisijos pirmininką Luką Kornelijų Vaičiaką kandidatuoti į Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidento pareigas. Komunikacijos skyrius susitiko su broliu Luku pasikalbėti apie jo skautavimo kelią ir motyvaciją.

Andres Morales nuotrauka.

- Visų pirma, Lukai, tikriausiai dažniausias klausimas: kaip prasidėjo Tavo skautiškas kelias?

- Šiais metais jau skaičiuoju 16-us savo skautavimo metus. Tikriausiai kaip ir daugumos skautų iš regionų, mūsų vadovai buvo mokytojai - Virgilijus ir Nijolė Ruškiai (šypsosi), Rietavo Vykinto draugovėje. Aš sakau, kad skautija mane užaugino ir padarė tokiu, kuo esu dabar ir kur einu. Pradedant tais pirmaisiais kartais, kai skiltis, man būnant ketvirtoje klasėje, patikėjo skiltininko pareigas ir jau nuo tada pradėjau mokytis koordinuoti procesus grupėse. Vėliau augta iki skautijos atstovavimo Rietavo stale ir pirmųjų pažinčių su regionine jaunimo politika. Buvau padaręs skautavimo pertrauką, o grįžus atstovavau skautijai tarptautiniuose renginiuose, taip pat LiJOT asamblėjose, šiuo metu vadovų pasitikėjimu esu išrinktas į kontrolės komisijos pirmininkus, taip pat tų pačių organizacijos narių dėka esu įvertintas ir ordinu už nuopelnus.

- Minėjai, kad su regionine politika susipažinai dar skautaudamas Rietave, tai koks ir kiek jau tęsiasi Tavo ryšys su jaunimo politika apskritai?

- Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos veiklose esu jau apie septynerius metus. Šią veiklą pradėjau dar prie Loretos Baumgartner, kuri taip pat buvo deleguota Lietuvos skautijos. Per tiek laiko mačiau skirtingus prezidentus, skirtingus valdybos ir  kitų organų narius. Tai leido pamatyti visokį LiJOT ir suprasti, ko iš tikrųjų reikia šiai organizacijai.

- Gerai, turi patirties ir viziją, Tavo paties kelias jaunimo politikoje yra ilgas, bet manau, kad yra tekę sutikti žmonių ir skaitytojams, tikriausiai, kyla klausimas: tai ką LiJOT’as reiškia jaunam individui, kad ir Lietuvos skautijos nariui, kuris neturi tiek patirties šioje srityje?

- Man pačiam LiJOT atrodo, kaip galimybė jaunam žmogui praplėsti savo akiratį, ne vien tik politiniame lygmenyje, bet taip pat sudarant sąlygas dirbti dėl savęs, savo artimo žmogaus ir kad visi skauduliai, kuriuos jis mato galėtų būti išgirsti ir pakeisti. Labai svarbu paminėti, kad mes, dirbantys jaunimo politikos srityje, dirbame ne dėl kažkokio statistinio jauno žmogaus. Aš pats stengiuosi tiek dėl savęs, tiek dėl savo draugų, tiek dėl Lietuvos skautijos narių ir jaunų žmonių visoje Lietuvoje.

Dovydo Beržinio nuotrauka.

- O kuo LiJOT’as Tavo manymu yra svarbus Lietuvos skautijai, kaip organizacijai?

- Manau, kad kiekvienam jaunam žmogui, papildoma veikla yra svarbi ir aktuali. Kiekvienam nebūtina pradėti nuo tiesioginio įsitraukimo į LiJOT darbo grupes ar organus. Lietuvos skautija turi labai daug mokymų, skirtų atstovavimo žinių stiprinimui. LiJOT’as, manyčiau, yra ta vieta ir aukščiausia galimybė pasiekti daugiausia atstovavimo. Tai gali būti geras tramplynas, norint įgyti pakankamai žinių ir pažinčių, vėlesnei karjerai. Nesvarbu ar vėliau norėtum dalyvauti seimo ar savivaldos rinkimuose, ar tiesiog geriau suvokti aktualijas. Tad Lietuvos skautija tokiu būdu ugdo ne vien tik vertybes, bet per LiJOT’ą stiprina ir įgalina jauną žmogų.

 

- Gana daug visko papasakojai, dabar užduosiu truputį asmeniškesnį klausimą: iš kur turi tiek motyvacijos ir noro atstovauti Lietuvos skautijai “platesniuose vandenyse”?

- Manau, kad mokyklos prezidento rinkimai buvo pirmasis impulsas, kuris leido pamatyti prasmę jaunimo organizacijų veiklose, o ypač jaunų žmonių atstovavime. Matant tokios veiklos prasmę, vertę, galimybę vykdyti pokyčius - motyvacija automatiškai negali dingti. Taip pat vėlesnės patirtys nacionaliniame lygmenyje, tokios kaip Lietuvos skautijos atstovavimas LiJOT asamblėjose davė dar daugiau galimybių. Svarbiausia, manau, kad tos skautiškosios vertybės, kurias Tau įdiegia Lietuvos skautija, lieka visuomet su Tavimi ir Tavyje. Čia kaip ir žmonės, kurie mėgsta skautus pavadinti “būreliu”, visada sustabdau ir patikslinu, jog tai ne būrelis. Skautavimas - gyvenimo būdas, kuriuo vadovaujuosi ir aš pats, siekdamas atstovauti Lietuvos jaunimą.

 

 

Daugiau informacijos apie LiJOT:

Lietuvos skautija kaip didžiausia jaunimo organizacija priklauso Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai (LiJOT) nuo pat jos įkūrimo. LiJOT vienija 68 jaunimo organizacija ir yra pagrindinis jaunimo atstovas formuojant jaunimo politiką ir su jaunimu susijusius klausimus Lietuvos valstybėje. Mūsų organizacijos nariai aktyviai prisideda prie LiJOT veiklų, o taip pat ir kandidatuoja į įvairias pozicijas. Šiuo metu LiJOT viceprezidente yra mūsų sesė Urtė Petrulytė, o kontrolės komisijoje - brolis Teodoras Ramanauskas.

 

Atvyk ir susipažink artimiau:

Norime priminti, kad artimiau susipažinti su broliu Luku Kornelijumi Vaičiaku galite ir atvykę į LiJOT kandidatų į prezidentus debatus, kurie vyks spalio 8 d. TSPMI 402 auditorijoje, 18.30 val.

 

Susidomėjai atstovavimo galimybėmis?

Turime Tau gerą žinią! Dalyvauk Lietuvos skautijos Tarybos organizuojamuose mokymose “Ar išdrįsi? Atstovėk!” https://skautai.lt/naujienos/2713-ar-isdrisi-atstovek. Registracija iki spalio 10 d.!