Kas Naujo?

Skautų naujienos

2019-09-06

Kaip atrodė šiais metais vykusi 16-oji Europinė Skaučių ir Skautų Konferencija?

Rugpjūčio 24-28 dienomis, Split mieste, Kroatijoje įvyko 16-toji Europinė Skaučių ir Skautų Konferencija, bei 23-čioji Europinė Skautų konferencija.

Lietuvos skautijai renginyje atstovavo tarybos pirmininkės pavaduotojas Povilas Dabrila, tarybos narė Elena Sinkevičiūtė ir užsienio ryšių skyriaus koordinatorius Matas Daunys.

Kartu susirinkę atstovai iš Europinių skautų asociacijų ir organizacijų sprendė kuria linkme keliaus WOSM Europos regionas kitus tris metus, kaip vystysis WOSM ir WAGGGS bendradarbiavimas, taip pat buvo išrinktas naujas Europinis skautų komitetas, kuriam Lietuvos skautija turėjo pirmąją istorijoje savo kandidatę. Daugiau apie Elenos kandidatūrą ir tikslus rasi šiame straipsnyje:

https://www.skautai.lt/…/2707-sese-elena-kandidatuoja-i-eur…

 

Į naująjį Europos komitetą buvo išrinkti šie žmonės: Elena Sinkevičiūtė (Lietuva), Julijana Daskalov (Šiaurės Makedonija), Joaquim Castro de Freitas (Portugalija), Matthias Gerth (Šveicarija), Lars Kramm (Vokietija), Martin Persson (Švedija). 

Konferencija taip pat pažymėjo pirmąjį aktyvų “Krokuvos grupės” bendradarbiavimo trimetį. Anksčiau žinoma V4B3 trumpiniu, tai buvo pirmoji konferencija po oficialaus pavadinimo pakeitimo. Konferencijos metu, suformuotas darbui tam skirtas komitetas, kuriame vienas iš narių yra brolis Povilas. 

Nors ši, 7 šalių partnerystė užsimezgė žymiai anksčiau nei 15-toji Europinė konferencija Norvegijoje, bet būtent nuo jos aktyviai pradėta dirbti  ne tik konferencijų metu. Viso renginio metu vyke rytiniai susitikimai tik parodė kokie mes galim būti stiprūs ir matomi, kai esam susivieniję. 

Niekad negirdėjai apie Krokuvos grupę? Užmesk akį į šį straipsnį https://www.skautai.lt/…/2694-kas-yra-v4b3-kodel-lietuvoje-…

Konferencijoje dalyvavo, bei kalbas sakė WOSM pasaulio komiteto pirmininkas Craig ir WOSM generalinis sekretorius Ahmed. Čia taip pat pristatyta pasaulinio lygmens naujienos. Pasaulinio skautų komiteto nariai pristatė naują mokesčių modelį, dėl kurio įsigaliojimo bus balsuojama jau kitais metais, pasaulinėje skautų konferencijoje Egipte. Taip pat pristatyti artimiausi renginiai - jau minėta pasaulinė konferencija Egipte, MOOT 2021 Airijoje ir pasaulinė skautų Jamboree Pietų Korėjoje 2023 metais. Taip pat ir World Scout Educational Congress Brazilijoje. padėkota ilgus metus europos regiono direktoriui David McKee ir palinkėta sekmes jos pareigas perimančiai Abir Koubaa.

Europinei Skautų Konferencijai buvo pateiktos 3 rezoliucijos:

  • Europinio skautų komiteto pateikta, Regioninio Skautų plano 2019-2020 rezoliucija.
  • Europinio skautų komiteto pateikta, Dirbame drauge rezoliucija.
  • Ring Deutscher Pfadfinderverbände (Vokiečių skautų) pateikta, Skautavimo įvaizdis planuojant Europos regiono konferencijas ir renginius rezoliucija.

Su pilnais dokumentais galite susipažinti čia: https://en16egsc.europak-online.net/wp-content/uploads/2019/08/23esc-ConfDoc4c_DraftAmendmendstoDraftResolutions_EN.pdf

 

Europinei Skaučių ir Skautų Konferencijai buvo pateiktos 2 rekomendacijos, taip pat balsuojama dėl Memorandum of Understanding ir naujos konferencijos vietos.

  • Rekomendacija pateikta Federazione Italiana dello Scautismo (Italų) dėl Žmogaus Teisių ir Pabėgėlių Situacijų buvo priimta
  • Rekomendacija pateikta Federazione Italiana dello Scautismo (Italų) Go Scout and Guide, Go Abroad buvo priimta
  • Dėl kitos konferencijos vietos buvo tik vieni kandidatai - Konferencija Roterdame, Olandijoje. Kandidatūra palaikyta teigiamai, kita konferencija įvyks Olandijoje 2022 metais.
  • Memorandum of Understanding.

 

Su pilnais dokumentais galite susipažinti čia: https://en16egsc.europak-online.net/en/documents/documents-of-the-16th-european-guide-and-scout-conference/

 

Kasdienes konferencijos apžvalgas ir dar daugiau URS naujienų rasi čia:

https://www.facebook.com/groups/LSURS