Kas Naujo?

Skautų naujienos

2019-06-01

LiJOT pavasaris | Popierinių skautų nuotykiai

Šių metų balandžio 27–28 d. Druskininkuose vyko 46-oji asamblėja, kurioje dalyvavo ir Lietuvos skautijos delegacija.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (toliau – LiJOT) – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas. LiJOT gretoje – net 68 jaunimo organizacijas, o tai – tūkstančiai jaunų žmonių po vienu skėčiu.

Šių metų balandžio 27–28 d. Druskininkuose vyko 46-oji asamblėja, kurioje susirinkę jauni žmonės iš įvairiausių organizacijų rinko 1 Valdybos narį vienerių metų kadencijai, 4 Valdybos narius dvejų metų kadencijai ir 5 delegatus į Jaunimo reikalų tarybą.

Tarp visų asamblėjos delegatų buvo ir keturi Lietuvos skautijos nariai iš skirtingų regionų. Pavasario asamblėjos metu pagilinome žinias apie jaunimo politiką, nagrinėjome teikiamus dokumentus įvairiausiomis temomis nuo pozicijos dėl būsto nuomos ar įsigijimo jauniems asmenims Lietuvoje iki LiJOT Asamblėjos reglamento. 

Nors LiJOT vienija 68 Lietuvos jaunimo organizacijas, tačiau skautai visada pasižymi darbštumu ir pareigingumu. Todėl dėkojame br. Titui Gurskiui už pasibaigusią jo kadenciją Kontrolės komisijoje ir sveikiname br. Teodorą Mindaugą Ramanauską, tapusį Kontrolės komisijos nariu vienerių metų kadencijai.

O štai skautų pasisakymai apie LiJOT pavasario asamblėją. 

Lukas Kornelijus Vaičiakas:
„Pradėjau 2013 m. ir po metų pertraukos grįžau ten, kur prasidėjo daug visko. Taip, tai LiJOT. 
LiJOT'ui esu ypač dėkingas ne tik už tai, jog parodė kokia yra jaunimo politikos svarba, kokios gali būti vieningos jaunimo organizacijos, bet ir už tuos, kurie iš kolegų tapo geriausiais draugais. Man LiJOT – tai žmonės. Žmonės, kurie keičia ne tik save, bet ir dabartį.“

Martyna Varkalytė:
„Ši LiJOT Asamblėja man buvo aštunta. Kiekvieną kartą iš naujo suprantu, kiek daug daro LiJOT'as ir LiJOT narės organizacijos dėl jauno žmogaus, siekdamos, kad jauno žmogaus balsas būtų girdimas ir jo interesams būtų atstovaujama kokybiškai.“

Teodoras Mindaugas Ramanauskas:
„Ši asamblėja man atnešė naujų įspūdžių: stiprios kandidatų kalbos, kritiškai mąstantys organizacijų delegatai, jausmingos ir labai nuoširdžios padėkos LiJOT valdybos, Kontrolės komisijos nariams įteikiant Alumni ženkliukus. Negana to, turėjau progą viešai prisistatyti ir įtikinti LiJOT narius pasitikėti turimomis kompetencijomis einant kontrolės komisijos nario pareigas. Manau, kiekviena asamblėja atneša naujų patirčių ir žinių, tad nekantriai laukiu rudens.“

Urtė Petrulytė:
"Asamblėja man buvo gana įtempta, nes kandidatavau ir buvau išrinkta antrai valdybos kadencijai. Didžiausias pasiekimas ir gal net didžiausias džiaugsmas buvo pažįstamų žmonių šypsenos, apsikabinimai ir galimybė visus juos pamatyti vienoje vietoje. Atrodo, kad nuo vienos pavasario asamblėjos iki kitos yra tam tikras ciklas, kurio metu dirbi, atstovauji, atsakinėji į el. laiškus ir tada – op! Staiga tavo darbas susisumuoja rezultatais – žmonėmis. Tiek žmogiškasis, tiek palaikymas balsais nuoširdžiai paglostė širdį, paplojo per petį, ir dabar vėl laukia darbų ciklai... Kaip skautei šįkart, kaip ir visus kitus kartus, buvo be galo malonu matyti gausią, stiprią ir įvairialypę mūsų delegaciją."

Straipsnį parengė: sesė Ieva Pilitauskaitė. Nuotraukos: Julija Trumpickaitė, LiJOT nuosavybė.