Kas Naujo?

Skautų naujienos

2019-01-03

Skautės Elenos Spirgevičiūtės 75 - osios kankinystės metinės

Sausio 4 d. Jurgio bažnyčioje, skautės Elenos Spirgevičiūtės 75 - osios kankinystės metinės. Pradžia 18 val. šv. Mišiomis.

Sausio 4 d. Jurgio bažnyčioje, skautės Elenos Spirgevičiūtės 75 - osios kankinystės metinės. 

 

2019 m. sausio 4 d. 18 val. šv. Jurgio bažnyčioje Kaune prisiminsime skautę, sesę Elena Spirgevičiūtę. Renginio metu bus surengta nedidelė konferencija, kurios metu ir sesė Nomeda Bepirštytė pasidalins, ką pavyko sužinoti apie Eleną, kaip skautę. Renginyje dalyvaus naujausias Lietuvoje vyskupas Arūnas Jurevičius.

 
Elenai yra paruošta virtuali paroda:

Kad geriau suprastumėte tą laikmetį, jo dramatizmą, siūlome perskaityti šį straipsnį:
https://www.delfi.lt/…/nepatogi-atmintis-seksualine-prievar…
Taip pat galima aplankyti gyvus tų įvykių dalyvius sesę Sabiną ir brolį Česlovą Kaune, susitikimas su jais gali būti puiki idėja sueigai, prisilietimas ne tik prie Elenos gyvenimo, bet ir prie Lietuvos istorijos, prie mūsų senelių ar prosenelių išgyvento labai sudėtingo laikmečio... Jie šviesūs, įdomūs žmonės.
KGB skaitykloje galima susipažinti su visa Elenos byla, ji suskaitmeninta ir lengvai prieinama.