Kas Naujo?

Skautų naujienos

2018-11-13

Kvietimas į „Medinių kauliukų“ mokymus

Registracija iki vasario 16 d. pigiau!

Medinių kauliukų kursai tarptautiniame skautų judėjime yra vadinami Medinių kauliukų mokymai (Gilwell course). Tai skautų įkūrėjo – lordo Baden Powell’io sukurti ir daugelyje šalių įgyvendinami kursai, skirti suaugusiems žmonėms, skautų vadovams, jau turintiems skautavimo ir vadovavimo patirties bei norintiems tobulėti ir pasisemti skautiškos dvasios. Pirmieji tokie kursai įvyko dar mūsų judėjimo pradžioje, 1919 metų rugsėjo mėnesį Gilwell parke ir jiems vadovavo pats mūsų judėjimo įkurėjas lordas Baden Powell’is.

 

Tai aukščiausio lygmens skautiškos patirties kursai suaugusiems žmonėms. Medinių kauliukų mokymai (Gilwell course) kiekvienoje šalyje skiriasi – tai priklauso nuo tos šalies tradicijų bei ypatumų, tačiau kursus baigę asmenys nešioja tuos pačius, vienodus visame pasaulyje Gilwell ženklus – smėlio spalvos kaklaraištį, rudą (Skandinavijos šalyse – juodą) pintą kaklaraiščio movą ir medinius kauliukus.

 

Apie lietuviškus Medinių kauliukų mokymus, vykusius prieškario Lietuvoje, žinių yra labai mažai. Nuo pat skautų judėjimo atkūrimo Lietuvoje(1988m) tokių kursų nebuvo – vienintelis Gilwell kaklaraištį nešiojęs a.a. vyr.skautininkas F. Šakalys šiuos kursus buvo baigęs Latvijoje.   

Pastaba: mokymų vertė - 250,00 EUR/asmeniui. Ši suma sumokama tuo atveju, kai yra užsiregistruojama ir neatvykstama į mokymus (žiūrėkite vyr. skautininkės įsakymą, pridėtą prie dokumentų skilties.)