Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-06-06

Europos Sąjugos jaunimo ateitis ir Lietuvos rankose

Net 11 lietuvių, dalyvaujančių Europos jaunimo savaitės renginyje Briuselyje, kartu su kitų Europos Sąjungos narių ir kandidačių valstybių jaunimu sprendžia Sąjungos ateitį.

Įsipusėjusiame renginyje Briuselyje, anot K. Magelberger, daugiausia lietuvių. Pasak vieno iš renginio organizatorių Lietuvos jaunimas aktyviai veikia ne tik nacionalinėse, bet ir tarptautinėse organizacijose. Gaja Bartusevičiūtė atstovauja Europos jaunimo forumui, Vaida Česnulevičiūtė – Jaunųjų Europos federalistų organizacijai, Eugenijus Karklelis - Lietuvos skautijai, o Vilius Puidokas dirba European Youth Press.

Po vakar vykusio oficialaus renginio atidarymo ir plenarinės sesijos ES Ekonomikos ir socialinių reikalų komitete, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) delegatas Mindaugas Sinkevičius sakė, kad „Europos jaunimo savaite siekiama ne išradinėti sistemą iš naujo ar keisti kardinaliai, o patobulinti, kad „ratas“ riedėtų geriau“.

Savaitės metu buvo apdovanoti geriausi ES programos „Veiklus jaunimas“ projektai. Lietuvos projektą „Mes nežinome kalbų, bet norime bendrauti“ pristato Sergejus Amosovas ir Viačeslavas Gaidamavičius.
Briuselyje šiuo metu dirba ir „Lietuvos žinių“ žurnalistas Paulius Ugianskis ir darbo grupės moderatorius Marius Ulozas.
Viso renginio metu jaunimas aktyviai diskutuoja ir rengia pasiūlymus Europos Komisijai socialinės įtraukties, lygių galimybių, įvairovės ir kitais klausimais. Išvados rytoj bus pateiktos apskrito stalo diskusijoje su Komisijos nariais Jánu Figeliu bei Vladimíru Špidla ir su kitais aukščiausio lygio ES institucijų atstovais.
Daugiau informacijos apie renginį galite rasti taip pat lietuvio, Manto Velykio, prižiūrimame portale www.youthweek.eu.
Lietuvos jaunimo delegacijos įspūdžiai bus pristatyti per penktadienį Litexpo parodų rūmuose vyksiantį forumą „Veiklus jaunimas“.


Specialiai iš Briuselio Evaldas Rupkus, Eurodesk Lietuva.

Eurodesk Lietuva informacija