Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-06-04

Altenbergo Šviesos renginys

Būrys plačiai besišypsančio jaunimo iš Vilniaus ir Kauno arkivyskupijų jaunimo centrų ir šių 2007 metų pavasarį vyko į Altenbergą (jis yra prie Kelno, Vokietijoje) dalyvauti kasmetiniame Altenbergo Šviesos renginyje. Mes, du Lietuvos skautai, buvome taip pat pakviesti ten, tad išvykome ieškoti naujų idėjų Betliejaus taikos ugnies akcijai mūsų šalyje.Altenbergo Šviesa pirmąkart buvo uždegta pasibaigus Antrajam pasauliniam karui. Kasmet gegužės 1 d. Šviesos įžiebimas Altenbergo bažnyčioje simbolizuoja susitaikymą – priešai tampa draugais. Taip Vokietijos jaunuoliai ištiesia susitaikymo ranką Europai, kuri atneša taiką ir naują draugystę. Tada Šviesa pradeda kelionę iš Altenbergo ir keliauja po visą Europą.Per keletą metų nuo šios akcijos pradžios prie Altenbergo Šviesos plitimo prisidėjo daug jaunų žmonių iš Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Airijos ir Lietuvos. Taigi jau daugelį metų kasmet į Altenbergą susirenka daugiau nei 2000 jaunuolių iš Europos užsidegti šią ugnį ir toliau ją platinti. Jie neša šviesą į savo namus, bendruomenes, draugams ir giminėms, globos namų gyventojams, pagyvenusiems, reikalingiems pagalbos ir kitiems vienišiems žmonėms.Esame dėkingi Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centrui už suteiktą galimybę dalyvauti šiame renginyje.

Rima Kondrotaitė (Lietuvos skautija)
Jonas Mikaliūnas (Studentų skautų korporacija „Vytis“)