Kas Naujo?

Skautų naujienos

2018-03-27

Pietų Korėja ir (ne)masyvi LS delegacija!

LS delegacijos nuotykiai "World Youth Camp", Pietų Korėjoje

Vasario 22-26 dienomis, Pietų Korėjoje vyko „World Youth Camp“ (liet. „Pasaulinė Jaunimo Stovykla“), į kurią susirinko 144 skautai iš 72 pasaulio valstybių (viena iš jų – Lietuva!) ir virš 150 korėjiečių iš Gangwon provincijos mokyklų. Neeilinę galimybę atstovauti Lietuvos skautiją šioje stovykloje turėjo Titas Gurskis ir Paulina Čingaitė-Jazinevičiūtė.

Prieš kelionę...

Išsikeltas tikslas. Projekto metu artimiau susipažinti ir užmegzti ryšį su skautais iš Azijos regiono, atstovauti Lietuvą, Lietuvos skautiją ir artėjančią tautinę stovyklą, plačiau sužinoti apie pasaulinę skautų stovyklą (World Scout Jamboree), kuri vyks Pietų Korėjoje 2023 metais.

Apklausa. Prieš pat kelionę sukūrėme apklausos anketą, kuria dalinomės per įvairias skautiškas Facebook grupes. Apklausos rezultatus galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://goo.gl/rgDdrs

Pagaliau į Pietų Korėją!

Kelionė prasidėjo nuo pat ankstyvo vasario 21 d. ryto. Pakilę iš Vilniaus, vos po 1h 30 min trukusio skrydžio, nusileidome Maskvos Šeremetjevo oro uoste, kuriame turėjome daugiau nei 8 laisvas valandas iki persėdimo. Laiko nešvaistėme veltui – paragavome agurkų skonio „Sprite“, spėliojome, kodėl tiek daug balandžių vaikšto aplink vieną iš restoranų, o prieš pat skrydį susipažinome su skautais iš Gruzijos bei Estijos, vykstančiais į tą pačią stovyklą.

Ilgiau nei 9 valandas trukęs skrydis į Pietų Korėją, regis, praėjo sklandžiai: maisto ir gėrimų netrūko, veiklos – taip pat, tačiau... Nustebino štai kas – keleiviams, vienas šalia kito buvo padėti du dalykai – naujas dantų šepetėlis ir neaiškios kilmės buteliukas, kuris, kaip būtų galima pamanyti, buvo pilnas... dantų pastos?.. Deja. Nors burnos higienos metu „pasta“ ir putojo, tačiau jau po kelių sekundžių įtarimai pasitvirtino – tai NEbuvo dantų pasta. Jei skonio receptoriai neapgavo, net pusė Lietuvos delegacijos ką tik buvo išsivaliusi dantis su rankų losjonu. Vis dėlto – patirtis, kad ir kokia, yra naudinga.

1 diena. Nusileidus Incheon oro uoste, mus iškart pasitiko daugybė olimpinių žaidynių reklamų bei, žinoma, korėjiečių skautai. Buvome įsodinti į autobusą, kuriuo leidomės į kelių valandų kelionę Chuncheon miesto link. Galiausiai atvykome į Elysian slidinėjimo kurortą, kuriame ir praleidome didžiąją dalį visos stovyklos. Fotosesija su olimpinių žaidynių talismanais Soohorang ir Bandabi, greitas komandų bei kambarių paskirstymas ir štai – mes jau didžiojoje salėje, laukiame atidarymo ceremonijos!

Organizatorių nuraminti, jog vagysčių ir karo su Šiaurės Korėja bijoti tikrai nevertėtų, buvome šiltai pasveikinti, stovykla paskelbta atidaryta, o tolimesnėje programoje – susipažinimas su savo komanda bei privalomas korėjietiškos dainos atlikimas. Prisijuokę keliavome į svarbiausią vakaro programos dalį – vakarienę! Mūsų laukė tradicinė kimči (fermentuotų kopūstų su prieskoniais) sriuba bei, žinoma, ryžiai. Prisijaukinome metalinius pagaliukus (visame pasaulyje tokius naudoja vieninteliai korėjiečiai!) ir įveikėme milžiniškas sriubų bei užkandžių porcijas.

Prieš keliaujant į savuosius kambarius, kiekvienas dalyvis buvo aprūpintas viskuo, ko tik gali prireikti: žiemine striuke, kepure, kuprine, pirštinėmis. O atvykus į miegamąsias patalpas, laukė staigmena – ne tik vienas iš nuostabiausių vaizdų, kokie tik gali būti per nuosavą langą, bet ir šildomos grindys, nuo kurių kiekvieną naktį skyrė tik plona, tačiau itin sunki vatinė antklodė. Taip – korėjiečiai neretai lovą iškeičia į grindis (net ir viešbučiuose), o skautams nuo to tik jaukiau.

2 diena. Nors išsiderinęs miego režimas (Pietų Korėją nuo Lietuvos skiria net 7 valandų skirtumas) ryte buvo priklijavęs visus prie grindų, tačiau noras pirmą, o gal ir vienintelį kartą gyvenime iš arti pamatyti olimpines žaidynes buvo gerokai stipresnis – pakilome ir nuskubėjome į autobusus ir iškeliavome į Pyenongchang. Atvykę privalėjome praeiti papildomą apsaugos patikrinimą, tačiau nenuostabu, juk atvykome į moterų slidinėjimo laisvuoju stiliumi rungtynes! Visus itin pralinksmino „nuotaikų skaidrintojai“, kurie pasitiko visus atvykstančius svečius. Netrukus paaiškėjo, jog visi stovyklos dalyviai gavo stovimas vietas, esančias arčiausiai finišo zonos.

Jei visiškai nuoširdžiai, šiek tiek pavydėjome žiūrovams, stebintiems žaidynes iš namų per televizoriaus ekraną, nes mes didžiąją dalį laiko darėme tą patį, tik nuolat trypčiodami ir bandydami nenušalti kojų. Na, tačiau, pagaliau išvydus finišuojančias sportininkes (jau ne per televizijos ekraną) – nuotaika iškart pasitaisydavo, o minioje netrūkdavo švilpimų ir įvairių kitokių reakcijų, ypač, jei kuriai nors iš slidininkių nepasisekdavo sėkmingai nusileisti.

Atšventę kanadietės triumfą, keliavome į restoraną, kuriame maistas buvo ruošiamas ant mūsų pačių stalų, o valgoma tiesiai iš bendro puodo.

Sugrįžę į viešbutį, dalyvavome sveikinimo vakarienėje, kurios metu ne tik (ir vėl) sulaukėme didelės gausos maisto, bet ir daugybės įkvėpiančių žodžių iš Gangwon provincijos gubernatoriaus. Vėliau vyko taikos forumas, kurio metu kai kurie sužinojo, kai kurie prisiminė, kas yra „Messengers of Peace“ (liet. „Taikos pranašas“) programa, kodėl verta joje dalyvauti ir kokį beprotiškai didelį finansavimą (taigi, ir beprotiškai didelius rezultatus) galima pasiekti jos dėka. Panašu, jog Lietuvoje netrūksta skautų, atitinkančių „taikos pranašo“ apibūdinimą (skleidžiančių taiką atlikdami geruosius darbelius), tačiau lyg ir neturime nei vieno oficialaus ambasadoriaus, užsiimančio šia tarptautine programa. Kodėl?.. Galbūt Tu norėtum būti pirmasis/pirmoji? Susisiekite su mumis, suteiksime visą reikiamą informaciją ir nukreipsime tinkama linkme.

3 diena. Vien tik pramogų (ir, žinoma, maisto) pilna para. Iš pradžių aplankėme Sojano upėje iškilusią „nekaltosios mergelės“ statulą (pasirodo, pastaroji buvo pastatyta pagerbiant populiarią „Soyanggang Cheonyeo” dainą), tada leidomės kanojomis aplink apšalusį tvenkinį kalnų papėdėje, vėliau keturviečiais minamais traukinukais keliavome palei nuostabius kraštovaizdžius…

Galiausiai, po trumpos ekskursijos Chuncheon mieste, dalyvavome specialiai mūsų stovyklai suorganizuotame K-Pop (korėjietiškos pop muzikos) festivalyje, kuriame pasirodė tokios garsios grupės kaip “Oh My Girl” ir “VIXX”. Sunku net įsivaizduoti, kokią didelę svarbą Pietų Korėjoje turi K-Pop muzika ir kaip žmonės, tiesiogine ta žodžio prasme, alpsta pamatę atlikėjus gyvai!

4 diena. Slidinėjimo diena! Po ilgai trukusio inventoriaus paskirstymo, pirmą kartą slydinėjantys (tarp jų ir visa LS delegacija) gavo trumpą instruktažą, o tiems, kuriems sekėsi geriausiai (tarp jų ir vėl visa LS delegacija), gavo leidimą slidinėti savarankiškai, tačiau griežtai tik A lygio (pradedančiųjų) trasose. Iš kitų organizatorių išgirdę, jog pavojingiausios, C lygio (profesionalų) trasos šiandien – uždarytos, o B lygyje (patyrusiųjų) nėra ką veikti – patikėjome ir visgi išbandėme vieną iš jų. Iš tiesų, buvo nedrąsu, bet smagu skrieti arti 100 km/h greičiu ir suvokti, jog sustabdyti neįmanoma, o tinklai, kuriais aptverta trąsa, tikrai nepadėtų sustoti. Deja, kažkur šioje trasoje buvo prarasta LS delegacijos kamera su visa filmuota medžiaga…

Po nesėkmingo vizito kurorto radinių biure, nuskubėjome į didžiąją salę, kur vyko oficialus renginio uždarymas, skautų organizacijų totemų apsikeitimas (LS nacionaliniame biure atsiras naujas totemas nuo Korėjos skautų asociacijos) ir trumpas pristatymas apie 25-ąją pasaulinę skautų stovyklą (World Scout Jamboree), kuri vyks būtent Pietų Korėjoje 2023 metais. Iš kiekvieno pasaulio regiono bus išrinkta po 5 skautus, kurie prisidės prie stovyklos organizavimo bei atstovavimo. Taigi, LS turės pateikti 1 delegatą, kuris kandidatuos į vieno iš 5 Europos regiono atstovų vietą. Jei norėtumėte juo tapti, įdėmiai stebėkite naujienų srautą ir laukite, kol bus paskelbta oficiali atranka!

Po uždarymo vyko tarptautinis vakaras, kurio metu ne tik supažindinome visus su Lietuvos kultūra ar kalba, bet ir pakvietėme atvykti į vyksiančią skautų šimtmečio stovyklą Rumšiškėse. Įsitikinome, jog Egipto delegacija ten tikrai dalyvaus! Taip pat užmezgėme šiltus ryšius su Korėjos, Butano, Bosnijos ir Hercegovinos, Mianmaro, Bangladešo, Danijos, Islandijos, Švedijos skautais. Net nepajunti, kaip po vieno vakaro staiga visas pasaulis pasidaro toks artimas ir ranka pasiekiamas...

5 diena. Atsisveikinimas… Po daugybės kontaktų apsikeitimų, apsikabinimų, fotosesijų ir pažadų, atkeliavo autobusas, kuris mus ir dar kelias dešimtis ilgiau pasiliksiančių Pietų Korėjoje nuvežė į Seulo centrą. Kai kurie iškeliavo į viešbučius ar hostelius, o LS delegacijai būtent tada prasidėjo tikrieji nuotykiai, trukę dar 3 paras, praplėtę pažinčių ratą, leidę dar geriau pažinti korėjiečių kultūrą bei išbandę mūsų savarankiškumą, kantrybę ir apsukrumą... Mielai papasakotume, tačiau šis straipsnis – ne apie tai!

Oficiali ataskaita

Jei Jums įdomi oficiali delegacijos vadovo ataskaita apie šį renginį, ją galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://goo.gl/MRnLSC

Išlaidos

Kadangi visiems tai labai įdomu, pateikiame ir apytikslę finansinę ataskaitą:

Skrydžius pirmyn ir atgal, vietinį transportą, programą, maistą bei apgyvendinimą stovyklos metu pilnai padengė Korėjos skautų asociacija, už ką nuoširdžiai esame dėkingi!

Lietuvos skautija išleido: 0 eurų (išskyrus LS ir TS atributiką).

Mes (Titas ir Paulina) išleidome:

Prieš kelionę arba projekto metu: ~30 eurų vienam žmogui (kelionės draudimas + suvenyrai iš Lietuvos).
Po projekto, kol lankėmės Seule: ~120 eurų vienam žmogui (transportas + pramogos + maistas + suvenyrai Seule).
Nakvynės vieta Seule mums nieko nekainavo (buvome apsistoję pas draugą iš Couchsurfing platformos).

Iš viso: ~150 eurų vienam žmogui.

Svarbu!

Nori tapti tarptautinių projektų dalimi? Būtinai sek naujienas skautatinklyje ir LS URS (Užsienio reikalų skyriaus) Facebook puslapį, o pamatęs atranką – nepatingėk, aplikuok ir Tau tikrai pasiseks!

Negali tiesiog sedėti ir laukti, kol sėkmė tau nusišypsos? Tada sugalvok super duper idėją, pasidomėk, kaip suorganizuoti projektą ir… Įgyvendink jį!

Jei prireiks pagalbos, nebijok kreiptis nors ir į mus, padėsime kuo tik galėsime!