Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-04-23

Pasaulis tampa vis gražesnis(Gerasis darbelis)

Gerojo Darbo kryptis – Žagarė. Tai seniai nebuvo paslaptis Šiaulių krašto Joniškio skautams. Žagarė – gražiausias Joniškio rajono gamtos kampelis, džiuginantis bene vienintele rajone tekančia upe Švėte, kuri po niekaip nesibaigiančios žiemos savo krantuose ne be žmonių pagalbos prikaupė kalnus šlamšto...

Žmonės šiukšlina, skautai renka! Todėl išaušus (ar tikrai?) ūkanotam šeštadienio rytui, pačios Aktyviausios, Drąsiausios, Ištikimiausios ir visokios kitokios -iausios Joniškio Viestarto ir Žagarės Žvelgaičio draugovės skautės, nepabūgusios nė sekundei nenurimstančio žvarbaus vėjo, džiuginamos retkarčiais išsišiepiančios saulutės, čiupo maišus ir pirmyn švarinti Švėtės upės pakrančių!! Lydimos ir linksminamos dviejų regioninio parko ekologų, skautės pririnko visokio gėrio... Įvairaus kalibro drabužiai, odine pirštinė, mobilusis telefonas, nespėti panaudoti švirkštai, iš pažiūros dar geras termometras, suskilę veidrodžiai, batai, piniginė, žuvytė - tai tik maža dalis to, kas vos tilpo į 10 maišų...

Iš širdies pasidarbavus atėjo metas poilsiui! Susibūrus prie kaitraus laužo nuovargio neliko nė žymės – suskambo dainos, kaip iš gausybės rago pasipylė žaidimai, sušildę ne ką menkiau, nei arbata. O dar labiau šildė Žagarės regioninio parko darbuotojų dėmesys – nuolatinis rūpestis, ar nepavargom, įdomūs pasakojimai apie miško gyventojus ir surengta keptų dešrelių puota. Skautės neliko skolingos – nustebino juos skautiskos duonelės skoniu!

Taip nepastebimai atėjo metas nusimauti guminius batus ir darbines pirštines, gesinti laužą ir atsisveikinti su Žagare. Palikome ją, širdyse išsiveždamos malonų jausmą, kad po šiandieninio mūsų darbo pasaulis tapo bent šiek tiek gražesnis.


draugininkė Emilija Karoblytė