Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-04-11

Tiesiai per aplink

Tai buvo gražus pavasario penktadienis, kai devynios Kernavės Pajautos ir Austėjos draugovių skautės su vadovėmis Milda, Virginija bei Vaiva susitiko autobusų stotyje, nusiteikusios puikiam sezono atidarymui. Įlipome į autobusą, važiuojantį Zarasų link. Išlipome Degučiuose ir ėjome keliais keliukais iki Vaivos sodybos. Atvykus įsikūrėme ir laukėme sesės Loretos - Roletos. Kai ji atvažiavo turėjome rikiuotę. Vakare buvo labai linksma viktorina, mergvakaris, kuriame sugalvojome ir užrašėme savo karščiausius norus. Taip pat Sraigės susigrąžino savo gairelę. :) Šeštadienis. Ryte susitvarkėme, išsirinkome po akmenį, davėme tylos priesaiką ir išėjome į žygį. Pirmoji mūsų stotelė buvo Baltriškės. Nuėjus iki jų jau galėjome kalbėti. Tada turėjome nueiti iki seno Balčio ąžuolo, bet mes jo neradome dėl nuostabiai modernių navigacijos priemonių. Kita stotelė - pelkių viduryje esančios Sesės Pušys. Tai buvo mūsų pietų vieta ir užduoties, kurią gavome, aptarimas. Nuo Sesių Pušų ėjome iki Vencavų malūno. Ten darėme verbas, kurios kitą dieną buvo pašventintos Baltriškių bažnytėlėj. Einant iki kito punkto sesėm kandidatėm buvo duota užduotis rinkti šiukšles palei kelią. O jos (tikros šaunuolės!) TOBULAI atliko užduotį. Einant iki paskutinio punkto, tik dėl Kernavės tunto skautėms žinomų priežasčių, sesė Spinta virto sese Matrica. Vakare sesės ir vadovės ėjo į pirtį. Taip pat turėjome vakarinį laužą. Sekmadienis. Rytą pradėjome Verbų Sekmadienio Mišiomis Baltriškėse. Mišiose keturios būsimos skautės buvo palaimintos brolio Egidijaus, palinkint kantrybės ir sėkmingo skautiško kelio. Grįžusios gavome užduotį per dvi valandas pastatyti pastovykles su lapinėm, laužaviete, stalu ar kitokia pionerija. Po pietų pasveikinome Ievą, Kristiną, Laurą ir Daurą, tapusias skautėmis. Naktinės programos metu išėjome į mišką žaisti orientacinio žaidimo. Ilgai kamavęsi, neįminę antrosios šarados, grįžome namo ir dainavome dainą už užuominą, padėsiančią įveikti užduotį. Žaidimą baigėme linksmu pasisėdėjimu prie laužo. Pirmadienis buvo tvarkymosi ir uždarymo diena. Rikiuotės metu pasižadėjom į sodybą grįžti dar kartą. Vakarop nuvargusios, bet laimingos pasiekėme Vilnių. Sesė Rūta ir kompanija

Tai buvo gražus pavasario penktadienis, kai devynios Kernavės Pajautos ir Austėjos draugovių skautės su vadovėmis Milda, Virginija bei Vaiva susitiko autobusų stotyje, nusiteikusios puikiam sezono atidarymui. Įlipome į autobusą, važiuojantį Zarasų link. Išlipome Degučiuose ir ėjome keliais
keliukais iki Vaivos sodybos.

Atvykus įsikūrėme ir laukėme sesės Loretos - Roletos. Kai ji atvažiavo turėjome rikiuotę.Vakare buvo labai linksma viktorina, mergvakaris, kuriame sugalvojome ir užrašėme savo karščiausius norus. Taip pat Sraigės susigrąžino savo gairelę. :)

Šeštadienis. Ryte susitvarkėme, išsirinkome po akmenį, davėme tylos priesaiką ir išėjome į žygį. Pirmoji mūsų stotelė buvo Baltriškės. Nuėjus iki jų jau galėjome kalbėti. Tada turėjome nueiti iki seno Balčio ąžuolo, bet mes jo neradome dėl nuostabiai modernių navigacijos priemonių. Kita stotelė - pelkių viduryje esančios Sesės Pušys. Tai buvo mūsų pietų vieta ir užduoties, kurią gavome, aptarimas. Nuo Sesių Pušų ėjome iki Vencavų malūno. Ten darėme verbas, kurios kitą dieną buvo pašventintos Baltriškių bažnytėlėj. Einant iki kito punkto sesėm kandidatėm buvo duota užduotis rinkti šiukšles palei kelią. O jos (tikros šaunuolės!) TOBULAI atliko užduotį. Einant iki paskutinio punkto, tik dėl Kernavės tunto skautėms žinomų priežasčių, sesė Spinta virto sese Matrica. Vakare sesės ir vadovės ėjo į pirtį. Taip pat turėjome vakarinį laužą.Sekmadienis. Rytą pradėjome Verbų Sekmadienio Mišiomis Baltriškėse. Mišiose keturios būsimos skautės buvo palaimintos brolio Egidijaus, palinkint kantrybės ir sėkmingo skautiško kelio. Grįžusios gavome užduotį per dvi valandas pastatyti pastovykles su lapinėm, laužaviete, stalu ar kitokia pionerija. Po pietų pasveikinome Ievą, Kristiną, Laurą ir Daurą, tapusias skautėmis. Naktinės programos metu išėjome į mišką žaisti orientacinio žaidimo. Ilgai kamavęsi, neįminę antrosios šarados, grįžome namo ir dainavome dainą už užuominą, padėsiančią įveikti užduotį. Žaidimą baigėme linksmu pasisėdėjimu prie laužo.

Pirmadienis buvo tvarkymosi ir uždarymo diena. Rikiuotės metu pasižadėjom į sodybą grįžti dar kartą.

Vakarop nuvargusios, bet laimingos pasiekėme Vilnių.

Sesė Rūta ir kompanija