Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-03-21

Skautų stovykla „Žalios vyšnios“

Skautų renginys vyko kovo 9 – 10 dienomis. Tai stovykla „Žalios vyšnios“, Marijampolės krašto vyresnių skautų tradicinis renginys. Kai skautui sukanka 14 metų jis gali tapti patyrusiu skautu. Bet patyręs skautas turi daug ką išmanyti ir žinoti. Ši stovykla skirta pasimokyti, išbandyti save ir pasiruošti patyrusio skauto į žodžiui. „Nokiname vyšnias“ skambėjo šūkis stovyklos atidaryme.

Stovykla vyko Birštone. Susirinko 80 skautų iš Marijampolės, Vilkaviškio, Kybartų, Griškabūdžio, Kalvarijos, Pilviškių, Veiverių, Išlaužo, Prienų, Kazlų Rūdos. Stovyklos vadovė sesė Audronė iš Marijampolės pasveikino visus, palinkėjo būti gerais, draugiškais, dėmesingais vieni kitiems. Birštono skautų vadovas Romas Vilkauskas pasirūpino, kad skautai gerai praleistų laiką Birštono mokykloje.

Buvo išrinktos ir pasveikintos gražiausios skautiškos poros.

Programa prasidėjo susiskirstymu į grupes, vyko mokymai, laužo programa. Rytą Birštono skautai paruošė žygį - žaidimą mieste. Jis prasidėjo Nemuno kilpų parko administracijoje. Dainora Šaltienė supažindino su Nacionaliniu parku ir jo unikalumu. Po to skautai gavo Birštono žemėlapį ir turėjo surasti 12 punkų, atlikti užduotis. Pavargę sugrįžo į mokyklą, kur laukė skautų išvirti pietūs. Pavalgę vėl tobulino skautiškas žinias, mokėsi rikiuotės, pirmosios pagalbos.

Stovykla baigėsi susikaupimo valandėle. Atsisveikinant mokyklos salėje skambėjo: „Kaip gražu, kaip gražu, vyšnios noksta pamažu “. „Iki susitikimo stovykloje“, - atsisveikino skautai.

Programai vadovavo Marijampolės krašto vyšnių taryba.

Sesė Lina