Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-02-12

Ketvirtasis Lietuvos skautiškų organizacijų „Apskritojo stalo“ susitikimas

Šį savaitgalį, vasario 10 d. įvyko ketvirtasis skautiškų organizacijų „Apskritojo stalo“ susitikimas. Pagal „Apskritojo stalo“ dalyvių susitarimą, galimybė organizuoti šio stalo susitikimus, kiekvieną kartą perduodama vis kitai skautiškai organizacijai. Todėl pirmuosius du „Apskritojo stalo“ susitikimus organizavo Lietuvos skautija, trečiajį - Lietuvos skautų sąjunga, o štai ketvirtąjį – Studentų skautų Korporacija „Vytis“ ir Akademinė skaučių draugovė. Šį kartą susitikimas vyko Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centre.

Susitikime dalyvavo Lietuvos skautijos, Lietuvos skautų sąjungos, Lietuvos skaučių seserijos, Lietuvos suaugusių skautų bendrijos, Lietuvos jūrų skautijos, Lietuvos lenkų harcerų sąjungos, Studentų skautų korporacijos „Vytis” ir Akademinės skaučių draugovės, Lietuvos Nacionalinės Europos skautų asociacijos, M.K.Čiurlionio muziejaus ir kiti atstovai.

Susitikime buvo pristatyta Skautų Šimtmečio jubiliejaus renginių darbo grupių veikla. Įvertintas pirmasis kartu įgyvendintas renginys – Betliejaus Taikos Ugnies akcija. Aptartos iškilusios kliūtys, pasidalinta mintimis, ką galima padaryti, kad veiklų organizavimas bei bendradarbiavimas vyktų sėkmingiau.

Primename, kad skautiškos organizacijos 2006 m. liepos 2 d. vykusiame antrajame susitikime patvirtino 3 bendrų Šimtmečio renginių idėjas: Betliejaus Taikos ugnies akciją (koordinavo Studentų skautų korporacija „Vytis” ir Akademinė skaučių draugovė), Gerojo darbelio akciją, vykdomą VISOSE skautiškose organizacijose, įgyvendinamą šv. Jurginių savaitgalį – balandžio 21-23 d. - jos viešinimo darbo grupę koordinuos Lietuvos skautija bei Skautiškos parodos organizavimą, inicijuotą ir koordinuojamą M.K. Čiurlionio muziejaus atstovų, kurios atidarymas bus gegužės 12 d. Kauno prezidentūroje.


Penktąjį „Apskritojo stalo“ susitikimą šių metų balandžio mėnesį organizuos Lietuvos skaučių seserija.

Sekite informaciją apie bendrus Šimtmečio renginius www.skautai.lt

Lietuvos skautijos informacija