Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-11-22

Realybės šou Specialistas - 8 savaitė

Aštuntoji pirmojo Lietuvos skautijos realybės šou Specialistas savaitė - jūsų teismui

Prabėgo dar viena Specialisto savaitė. Ir ne įprasta, o ypatinga - tai buvo paskutinė savaitė, kai galėjai speti sudalyvauti Specialisto lapkričio mėnesio totalizatoriuje. Jei nespėjai, nesijaudink - tavęs dar laukia gruodžio mėnuo. Na o jei jau atidavei savo balsą už mylimiausią specialistą, dabar beliko aktyviai už jį balsuoti ir skatinti tai daryti savo draugus. Juk taip didėja tavo šansai laimėti fantastišką kelialapį į Specialybių Akademiją!

Taip pat, uždarome Specialisto klausimų dėžutę. Labai dėkojame visiems klaususiems ir besidomėjusiems mūsų Specialistais. Na, o Specalisto interviu laukite artimu metu.

O dabar, kaip ir kiekvieną savaitę, belieka keliauti į Specialisto facebook įvykį ir balsuoti už 8-ąją projekto savaitę jums labiausiai patinkantį specialistą (ČIA). Sėkmės!

 

P.s. Nepamiršk, kad balsuodamas Specialisto įvykyje facebook taip pat gali dešiniajame viršutiniajame kampe rasti parinktį "dalyvauti" (going). Tai padaręs niekada nepraleisi karščiausių projekto naujienų, balsavimų ir nuotykių!

 

 

 

Sesė Ugnė Skorupskaitė, Kraštotyrininko specialybė

Šią savaitę ruošėmės Kalėdinei Vilniaus krašto mugei. Darėm visokiausius darbelius: piešėm, pynėm, klijavom ir kūrėm. Darbelius stengėmės sieti su Lietuvą. Idėjų dar daug, todėl tikimės, kad spėsim viską pasidaryti.

 

 

 

Sesė Gabija Vyšniauskaitė, Kinologo specialybė

Kalbėjome labai rimta ir daug klausimų keliančia tema - kaip išsivystė šuo. Kas yra šuns protėvis? Vilkas? Šakalas? O gal lapė? Juk kai kurie šunys panašūs į lapes. Aiškinomės, kokia yra šuns kūno kalba - džiugiu, kad skautės atskiria pagrindines šuns emocijas. Svarbiausias užsiėmimo tikslas buvo išsiaiškinti, kodėl kartais šuo puola, kokia šuns prigimtis ir kaip jis bendrauja su kitais gyvūnais ir žmonėmis. Kaip visuomet, likti prie vienos užsiėmimo temos nepavyko - nuo skirtingos šunų kūno kalbos perėjome prie veislių, auklėjimo, dresūros... Šį kartą daug dėmesio skyrėme terjerams, nes užsiėmime dalyvavo ir valų terjeras Džo, džiaugsmingai pasisveikinęs su būsimomis kinologėmis ir parodęs terjerišką aktyvumą.
 
Pridedu nuotrauką - pirmojo užsiėmimo pagalbininkė auksaspalvė retriverė Etta ir antrajame užsiėmime kūno kalbą demonstravęs valų terjeras Džo.
 

 

 

 

Sesė Ugnė Kanapeckaitė, Pirmosios pagalbos specialybė

Sveiki. Šios sueigos metu įsivaizdavome, kad esame vieni miške ir neturime geriamojo vandens. Todėl aiškinomės kaip pasigaminti vandens filtrą. Šį kartą tai buvo tik teorinis mokymasis, tačiau artėjančio žygio metu šias žinias būtinai išbandysim ir praktiškai.

 

 

 

Sesė Eglė Naimavičienė, Kinologo specialybė

Ką mes veikėme šią savaitę? Temą, kaip sakoma, padiktavo pats gyvenimas. Tiesiog vieną dieną po darbo grįžę namo miegamajame radom gana „linksmą" vaizdelį: raudonai išsidažiusius šunis(kaltininko nuotrauką pridedu). Kol mūsų nebuvo, jie lentynoje susirado dėžutę, kurioje sudėtas dar vasarą skautų stovykloje „Teatras(k)" naudotas grimas, atsinešė ją į miegamąjį, atsidarė ir...sugraužė joje rastas grimo dėželes. Matyt, skaniausia buvo raudona, nes snukiai ir letenos smagiai nusidažė šia spalva.Štai ir  turėjau puikiausią pavyzdį, kas atsitinka, kai šuo ima nuobodžiauti. Juk vargšiukai negavo pakankamai dėmesio - šeimininkai keliavo ir nevedė jų į treniruotes. Taigi su savo skautėmis apie tai ir pasikalbėjome: kodėl šuns auginimas - atsakomybė, kodėl šuo - ne žaisliukas, o dėmesio ir atsidavimo reikalaujantis padaras. Galų gale - kaip elgtis, jei šuo suėda ką nors netinkamo(pirmoji pagalba šuniui). Na, o praktinė dalis buvo repo stiliumi sukurtų dainelių apie šuniuką repetavimas ir filmavimas. Šiuo metu sprendžiame ir dar vieną intensyvų klausimą: kokį gi darbelį darysime saviems ir beglobiams šuneliams? Megsime? Kalsime ir pjaustysime? Siūsime? Tebūnie kol kas tai paslaptis. Iki. Eglė:))
 

 

 

 

Brolis Remigijus Pozniakovas, Žvejo specialybė

 

 

 

Sesė Barbora Drąsutytė, Viso pasaulio draugo specialybė

Įsibėgėjom, pasišokėjom ir... turim specialybę! Kernavės tunto "Vilkų" gaujoje - 10 šaunių brolių, galinčių išdidžiai ant uniformos segėti draugystės mazgo ženklelį: tokius ženklelius laikinai gavo Viso pasaulio draugo specialybės specialistai, nes kol kas specialybė savo emblemos neturi.
 
O kaip užbaigėme savo susitikimus? Kadangi mums labai patinka svečiai, ir šį kartą turėjome viešnią - tai buvo Kan Lin iš Kinijos ir du jos bičiuliai. Viešnia pasidalino žaidimu, kurį vaikai žaidžia Kinijoje: "Vanagas ir viščiukai". Vienas žaidėjas yra "vanagas", visi kiti - "viščiukai", susikabinę traukinuku. Traukinuko priekyje stovintysis yra "mama višta" (arba, jei norim, "vyriausiasis viščiukas" :)). Vanago užduotis - išgaudyti viščiukus; vyr.viščiuko užduotis - juos apsaugoti. 
 
Tada keliavome į skautų centrą gerti arbatos (nes ką daugiau gerti, kalbant apie Kiniją!). Panagrinėjom Kinijos žemėlapį, viešnia papasakojo įvairių įdomybių. Pavyzdžiui, kad Kinijoje dauguma vaikų neturi broliukų ir sesučių. Tačiau čia vilkai netruko išsiaiškinti, kad senovės Kinijos imperatoriui tai nebūdavo draudžiama turėti daug vaikų - ir daug žmonų; vakaro vinimi tapo faktas, kad kažkuris imperatorius žmonų neva turėjęs net tris tūkstančius :) Bandėm išsiaiškinti, kur slepiasi drakonai, bet teišgirdom, kad tai gili paslaptis. Dar sužinojom, kad didžiojoje dalyje Kinijos skautų nėra, tačiau jų yra Honkonge - pasižiūrėjome ir filmuką.
 
Štai tiek, šiam kartui nuotykis su jaunesniaisiais skautais baigtas. O kas toliau? Su sese Beatriče, Užsienio ryšių skyriaus vedėja, slapta planuojame, kaip eisime pas skautus ir patyrusius skautus. Nagi, vilniečiai, kas mus pasikvies į svečius? :)
 
O kol VDP specialybės sueigos nevyksta, ateinančiomis savaitėmis pasidalinsiu įvairiomis dar nepanaudotomis idėjomis sueigoms, žaidimais iš viso pasaulio ir t.t.
 
 

 

 

 

Sesė Odeta Autukaitė, Laužavedžio specialybė

 

 

 

Brolis Titas Gurskis, Astronomo specialybė

Šįkart sueigoje turėjome aptarti daugybę kitų svarbių reikalų, todėl astronomijos mokymams teko skirti šiek tiek mažiau laiko nei įprastai. Tačiau spėjome išmokti tris Keplerio dėsnius, be kurių tiesiog neįmanoma apsieiti astronomijoje. Lengviausia paaiškinti dėsnius yra rodant praktinius pavyzdžius, todėl pasitelkėme į pagalbą "interaktyviąją astronomiją". Tereikia minimaliai mokėti anglų kalbą ir galėsite patys savarankiškai tai išbandyti! Mokate? Tuomet spauskite ČIA [nuoroda: http://astro.unl.edu/naap/pos/animations/kepler.html ] ;)