Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-11-17

"Independence" sutiktuvės

Jūrų skautai pasitiko suskystintųjų gamtinių dujų terminalą "independence"

2014 metų spalio 27 dieną šiek tiek po 8 valandos ryto pro Klaipėdos uosto vartus įplaukė pirmasis Baltijos šalyse suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivas - saugykla „Independence“. Jo sutikime dalyvavo devyni jūrų skautai.

Ir ką gi mes ten veikėme?  Taigi, apie viską nuo pradžių.

Susirinkę diena prieš atvykstant laivui - saugyklai sudalyvavome dvejose repeticijose, kurių metu ne tik išmokome naudotis nuostabiais pirotechnikos gaminiais - falšfejeriais bei sužinojome kuriose vietose turėsime stovėti renginių metu, bet ir kelias valandas stebėjome meninės dalies repeticiją. Choro partiją buvom išmokę visai neblogai :). Tarp abejų repeticijų turėjome laiko aplankyti jūrą bei 1933 metais sudužusio jūrų skautų laivo -  Budžio paminklą. Na, o vėlyvu vakaru labiausiai džiaugėsi sesės, nes jos turėjo galimybę pernakvoti nuostabiame “Old mill” viešbutyje.

Laivo pasitikimo metu kartu su Lietuvos kariuomenės kariais dalyvavome vėliavos kėlimo ceremonijoje bei falšfejerių liepsnomis gerbėme praplaukianti laivą.

Oficiali laivo sutiktuvių ceremonija vyko kiek vėliau  - 13:50. Dar jai neprasidėjus prisidėjome prie daugybės darbų: eismo reguliavimo automobilių stovėjimo aikštelėje, ženkliukų dalinimo, renginio svečių susodinimo ir pan. Šventės metu tokie garsūs žmonės, kaip Dalia Grybauskaitė, Algirdas Butkevičius, Laimdota Staujuma, Amos Hochstein, Anne Sulling, Rokas Masiulis savo kalbomis džiaugėsi  bei sveikino Lietuvą žengus šį didelį žingsnį energetinės nepriklausomybės link.  Renginio pabaigoje du jūrų skautai - sesė Asta ir brolis Aurimas iš “Independence” atplukdė simbolinę dujų kapsulę. Kitiems dviems jūrų skautams - sesei Eglei bei broliui Jonui teko dar atsakingesnė užduotis: nunešti kapsulę ant scenos bei uždegti simbolinį žibintą.

Šventės įrašą galite pamatyti štai čia: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/64780

Gero vėjo !