Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-11-13

Realybės šou Specialistas - 7 savaitė

Nuotykiai, naujienos ir priminimai :)

Šią "Specialisto" savaitę svarbu:

1. Balsuoti už savo 7-osios savaitės favoritus ČIA

2. Sudalyvauti Lapkričio mėnesio totalizatoriuje, kuris vyks iki lapkričio 19d., ČIA

3. Visus savo įdomiausius, giliausius ir smagiausius klausimus specialistmas siųsti elektroniniu paštu specialybes@skautai.lt

Nesnausk - tavo balsas mums svarbus!

 

Sesė Gabija Vyšniauskaitė, Kinologo specialybė

Pirmadienį Vilniuje startavo pirmasis užsiėmimas su patyrusiomis skautėmis, būsimomis kinologėmis. Šešios sesės nepabūgo tamsų vakarą atvykti į LKD Mokymo centrą ir išklausė pirmąją pamoką, kurioje kalbėjome apie tai, kas mūsų laukia šioje specialybėje. Labai džiaugiuosi tuo, kokios aktyvios skautės nori mokytis kinologijos - turime prieglaudų savanorių bei šunų parodų dalyviųPuiku tai, kad visos sesės turi ar seniau turėjo šunį. Pirmojoje pamokoje atlikome labai rimtą užduotį - rašėme atsakymus į klausimus (nuo klausimo apie tai, kokie yra privalomi skiepai šunims iki klausimo apie tai, kaip galėtų atrodyti šuns skautiškas įžodis... o gal šuo negali būti skautu?). Šie atsakymai į klausimus yra tam tikras namų darbas man, kaip sepcialybės instruktorei - turiu sužinoti, ką žino ir ko nežino ši skaučių grupė. Taip pat dabartiniai atsakymai į klausimus, kai pabaigsime specialybės programą, mums parodys, kiek naujo išmokome, nes specialybės tikslas nėra tiesiog išmokti programoje paminėtas temas. Svarbiausia yra išmokti ir sužinoti naujų, įdomių dalykų. Namų darbams sesėms uždaviau sudaryti skautiškos-kinologinės stovyklos programą bei sukurti patyrimo laipsnio programą šuniui. Vėliau susipažinome su Mokymo centre buvusiais auksaspalviais retriveriais Rėja ir Grotu, kurie mielai pasisveikino su jiems dar nepažįstamomis sesėmis.

 

 

 

Sesė Ugnė Kanapeckaitė, Pirmosios pagalbos specialybė

Šios sueigos metu kalbėjome apie šiomis dienomis itin dažnai girdimą ebolos virusą. Aptarėme jo sukeliamus simptomus, kada užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo atvejis, kur labiausiai šis virusas paplitęs bei kaip užsikrečiama. Uždegdami kelias žvakutes pagerbėme nuo jo nukentėjusius žmones.

 

 

 

Sesė Eglė Naimavičienė, Kinologo specialybė

ką gi, štai prabėgo ir dar viena savaitė. Aš jau Lietuvoje. Pikti Sicilijos vėjai neišgąsdino, nors ir labai smarkiai siautė :)) Peržiūrėję nuotraukas ir pasidalinę įspūdžiais, su savo draugovės skautais mes vėl mokomės kinologo specialybės. Šią savaitę mūsų mokslai susiję su tuo, kam ruošiamės - ogi su skautiškų dainų konkursu „Gražių dainelių daug girdėjau". Kadangi šią savaitę susitikome dar ir repetuoti, nusprendėme labai paprastai: galime vienu šūviu nušauti du zuikius: padainuoti ne tik apie tai, kaip linksma stovyklauti, bet  sukurti tekstą ir parepuoti apie šunis. Taigi -  šiek tiek to, kas mums išėjo (gyvo garso įrašas - kitą savaitę): 
 
Gyveno toks šuniukas - Petriukas.
Jis buvo toks meilutis, gražutis.
Jis vandenėlį lakė
Ir vaikščiojo kaip žvakė.
O jė.
 
Arba:
 
Gyveno toks šunytis
Visai visai mažytis.
Jis po stalu tupėjo
Ir visada drebėjo.
Jisai kačių bijojo,
Apie mane svajojo.
O jė:))
 
Na, o pabaigai, kaip ir žadėjau, - šiek tiek iš Italijos šuniško gyvenimo.
 

 

 

 

Brolis Remigijus Pozniakovas, Žvejo specialybė

 

 

 

Sesė Barbora Drąsutytė, Viso pasaulio draugo specialybė

Šią savaitę nutiko štai kokie dalykai:
 
-- Gavome laišką iš Australijos! Australų vilkiukai ne tik atsiuntė mums savo piešinių, bet ir dovanų - Australijos skautų lipdukų.
-- Sulaukėm svečių. Sueigoje apsilankė Sigita ir Davidas. Ilgai spėliojom, iš kurios šalies Davidas yra, buvo net įtarimų, kad gal vis tik iš Lietuvos (nes vis tik šiek tiek šneka lietuviškai!), bet paaiškėjo, kad iš šalies už jūros - Švedijos! Svečias papasakojo apie savo keliones po pasaulį, tada broliukai užvertė Davidą klausimais apie Švediją. Vilkai laiko negaišo, iškart perėjo prie svarbiausių klausimų: Ar Švedijoje užterštas oras? Ar ten yra atominių elektrinių? Kas gaminama gamyklose? Ir: ar Švedijoje reikia eiti į mokyklą? Paskui statėm Švediją, tai po tokių rimtų pokalbių apie aplinkosaugą visai nenuostabu, kad mūsų plastilininė Švedija susidėjo iš kalnų grandinės, hidroelektrinės, universiteto ir... IKEA'os :) O pabaigoje visi nusifotografavome ir Davidas pamokė švediškai pasakyti "Budėk! Vis budžiu!" 
Ačiū svečiams!
 
Sueigos nuotrupos - vaizdo įraše.
 

 

 

 

Sesė Odeta Autukaitė, Laužavedžio specialybė

 

 

 

Brolis Titas Gurskis, Astronomo specialybė

Kadangi artėja astronomijos viktorina "Po žvaigždėtu dangum", o joje dalyvaus bent keli Kaukai, tai nusprendėme pasimokyti iš mūsų šiaurės pusrutulio matomus planetiškuosius ūkus. Visa tai vyko labai paprastai - per projektorių parodoma planetiškojo ūko nuotrauka, pasakomas jo pavadinimas (jei tik, žinoma, tokį išvis turi), žvaigždynas, kuriame arba šalia kurio jis yra, ir Mesjė (angl. Messier) arba NGC (angl. New General Catalog) katalogo numeris. Kuomet tokiu būdu "praėjome" per visus planetiškuosius ūkus, buvo skirta netikėta užduotis - mini viktorina! Buvo duota daugybė lapelių, tarp kurių: 10 planetiškųjų ūkų nuotraukų ir jų pavadinimų, žvaigždynų pavadinimų ir Mesjė arba NGC katalogo numeriai. Dirbdami tarpusavyje skautai turėjo priskirti lapelius prie atitinkamų nuotraukų. Be abejo, sunkiausiai sekėsi katalogų numeriai, tačiau visi ūkai buvo įvardinti teisingai - super! Už mini viktoriną skirtas mini prizas - šokoladas :)