Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-08-31

"2014 metų ...metai"

Ls Pamario tunto vasaros stovykla

Vasaros stovyklos „2014 metų ... metai“ atgarsiai

 

2014 m. liepos 12-19 dienomis vyko Klaipėdos krašto skautų stovykla „2014 metų ... metai“. Stovykloje dalyvavo apie pusantro šimto skautų ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš kitų Lietuvos miestų.

Kiekviena draugovė buvo atsakinga už stovyklos programą. “Pamario“ tuntas organizavo Vėtrungių dieną, kurios metu kūrybinėse dirbtuvėse gaminome vėtrunges. Vėtrungių gausa ir įdomios idėjos tik patvirtino, kad skautai kūrybiškos asmenybės. „Vydūno“ draugovės skautai organizavo teatro dieną. Ryto mankšta prasidėjo teatralizuotai. Sveikatos patikrinimo metu „gydytojas“ nustatė, kad visi skautai sveiki ir gali tęsti stovyklavimą toliau: tad vyresnieji tęsė susipažinimą su teatro etiudų įvairove, mokėsi kultūros su žmonėmis, kurie papuošia mūsų gyvenimo akimirkas gatvėse pasipuošę artistiškai. Mažesnieji skautai aplankė Giruliuose esančius bunkerius, rungtyniavo tarpusavyje.

 

“Pamario“ tunto organizuotas Oršos mūšis vyko nuožmus, tačiau be kraujo praliejimo. Murzini, pavargę, bet laimingi plovėme mūšio „žaizdas“ Baltijos jūroje. Kauno skautų sportiniai  žaidimai: futbolas, kriketas, tinklinis užbūrė ištverme, energija, kad norėjosi rungtyniauti ir nepasiduoti.

Salantų draugovės skautai visada dainuojantys. Jiems ir atiteko užduotis organizuoti stovykloje dainų šventės dieną. Pasiskirstėme chorais, repetavome, kūrėme sceninį įvaizdį, kostiumus, o vakare prie vakarinio laužo uždainavome, kad visi laukai skambėjo.

Visos stovyklos metu stovyklautojai norintys įsigyti skautišką specialybę kiekvieną dieną lankėsi užsiėmimuose, mokėsi, atsiskaitė specialybių vadovams ką išmoko.

Stovyklos ketvirtą dieną aplankė tėveliai pasiilgę savo vaikų ir keletas mažųjų susigundė palikti stovyklą, nes pasiilgo namų.

Kaip ir įprasta stovykloje buvo „pakrikštyta“ naujų Patyrusių skautų, o įvairiose varžybose patikrinta skautų fizinė ištvermė. Įžodį davė Skautų slėnyje, Palangoje, kuriame yra stovyklavęs patsai skautų įkūrėjęs Robertas Baden Powellas.

Dvasinėje programoje, stovėdami eilėje prie maisto bendraudami, žaisdami, jautėme, kad stovykloje svarbiausia meilė artimui, supratimas, kad kiekvienas sutiktasis yra Dievo siųstas asmuo, per kurį Dievas tiria, kiek tu turi meilės artimui. Hip Valio!

Sesė Vilija Lukauskienė

Daugiau akimirkų:

https://www.facebook.com/tomas.rimkus.37/media_set?set=a.755555787800178.1073741888.100000372915226&type=3

https://www.facebook.com/Pamario.tuntas/photos_stream?ref=page_internal

https://www.facebook.com/ilona.jasaitiene/media_set?set=a.587641178019985.1073741869.100003223232608&type=3