Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-07-08

SPECIALYBĖS MARIJAMPOLĖS KRAŠTO STOVYKLOJE!

Marijampolės krašto stovykloje skautai ir patyrę skautai mokėsi bei laikė specialybes!

Birželio 14-21 dienomis, Dusios ežero pakrantėje prie Kryžių koplyčios vyko Marijampolės krašto stovykla „Linksmybės tęsiasi", sukvietusi daugiau nei pusantro šimto skautų. Dalyviai sugužėjo iš: Šakių, Griškabūdžio, Veiverių, Birštono, Prienų, Išlaužo, Kybartų, Kalvarijos, Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Vilkaviškio.

 

Minėdami specialybių metus ir atkreipdami dėmesį į pasiruošimo specialybėms trūkumą įgyvendinant patyrimo laipsnius, šiais metais Marijampolės krašto programoje įtraukėme galimybę skautams ir patyrusiems skautams mokytis ir laikyti specialybes. Keturis kartus per savaitę rytais skirdavome po 2,5 valandos specialybių užsiėmimams, o jų pasirinkimas buvo tikrai gana nemažas!

Skautai ir patyrę skautai galėjo rinktis Lietuvos skautijos patvirtintas kinologo, ekologo, virėjo, fotografo, folkloristo, liturgisto, ir geografo (deja pastarosios trys nebuvo įgyvendintos, dėl susidomėjusių trūkumo) specialybes. Pati populiariausia specialybė buvo kinologo - sesės Gabijos ir Pajos vedami užsiėmimai vyko net dviem grupėms. Be šių specialybių, stovykloje įgyvendinom ir eksperimentines. Kartu su Marijampolės visuomenės sveikatos biuro specialistais įgyvendintos sveikos gyvensenos, žygeivio, orientacininko ir sveikos gyvensenos specialybes, kurias ateityje toliau bendradarbiaudami su šiuo biuru norėtume parengti tvirtinimui. Taip pat įgyvendinome skautui labai pažįstamas ir svarbias specialybes, tai laužavedžio, pirmos pagalbos ir pionerijos. Kiekvienam pabaigusiam buvo įteiktas specialybės baigimo pažymėjimas, patvirtinantis įgytą specialybę.

Pirmos pagalbos specialybę įgiję skautai ir patyrę skautai:

specialybe

 

Pirmos pagalbos specialybės užsiėmimai:

 

Virėjai:

Aptardami stovyklos programą Marijampolės krašto vadovai vienbalsiai išskyrė specialybių dalies reikalingumą ir reikšmingumą. Skautai ir patyrę skautai taip pat labai džiaugėsi stovyklos programoje atsiradusią galimybe ne tik išsilaikyti, bet ir mokytis skautiškų specialybių. Labai džiaugiamės neprisvilusiu blynu, ir jei šiemet orientavomės į skautų ir patyrusių skautų amžiau grupę, tai kitais metais būtinai plėsime besimokančiųjų ratą.

Raportavo vyr. sk. psktn. Eglė Budrytė