Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-05-25

TCNM 2014

Tarptautinis mokymų vadovų susitikimas Portugalijoje.

TCNM. 4 raidės, kurias iššifruoti galima labai įvairiai. Pavyzdžiui, "Tailando cirko numeris mėnulyje" arba "tavo centai-ne mano". Visgi, mes jums atskleisime šį kodą. TCNM - Training commissioners network meeting, tai tarptautinis mokymų vadovų tinklo susitikimas. Šiais metais jis buvo organizuojamas Porto mieste, Portugalijoje jau penktąjį kartą. Šio renginio metu vadovai dalijasi savo gerosiomis praktikomis, nuveiktais darbais, naujomis strategijomis, idėjomis. Aptarinėja naujus metodus, kurie galėtų padėti jų organizaijai gerinti mokymų programą. 

Šiais metais šiame susitikime dalyvavo mokymų skyriaus vedėja sesė Milda ir jaunimo programos skyriaus vedėja sesė Simona. Nors nuvažiavus į vietą ir buvome apžavėtos senovinio miesto, visgi, žinojom, jog reikės kibti į darbus ir nekantriai laukėme kokių žinių ir idėjų galėsime parvežti savai organizacijai. Galime drąsiai teigti, jog nenusivylėme. Susitikimo metu vyko 4 skirtingos sesijos. Puikumėlis, jog keliavome dviese, tad viena galėjo eiti į 2 sesijas, o kita į kitas dvi. Taip vėliau pasisapasakodamos viena kitai ką sužinojome naujo, naudos gavome iš visų sesijų. Šiais metais užsiėmimų metu daugiausiai buvo kalbama apie mokymų strategiją ir metodus, bei pačių trenerių mokymą, palaikymą ir subūrimą.Mažose grupėse šnekėjome apie tai, jog kiekvienas žmogus turėtų suprasti viso gyvenimo mokymosi svarbą, jog niekuomet nežinosime visko, net jei ir kokiais tos srities profesionalais save laikytume. Ypatingai tai turėtų vertinti suaugę vadovai, kurie yra didžiausias pavyzdys jaunimui. Sesė Milda karštai diskutavo kaip vadovams pateikti kuo patrauklesnę mokymų sistemą, jog šie apsilankę vienuose mokymuose nenusotų tobulėti. Aš tuo metu bandžiau atrasti būdus, kaip  nacionaliniam lygmeniui lengviau susikalbėti su regionų vadovais ir išgirsti ko jiems trūksta. Tai, jog su sese Milda atstovavome skirtingus skyrius buvo didžiulė nauda, kadangi abi gaudėme tai, kas buvo naudingiau jos skyriui. O dabar prisigaudę naujų idėjų, kontaktų, minčių suksime galvas kaip jas pritaikyti mūsų mielajai organizacijai ir sieksime tikslo (ypatingai to norėtų Milda), kad visi suaugę suprastų, jog būti skautiškų mokymų lektoriumi yra didžiulė garbė, šlovė ir gyvenimo džiaugsmas!

Oficialus 2014m. TCNM tinklalapis, kuriame rasite visų sesijų metų aptartą medžiagą, bei metodus:http://tcnm.scouthub.org/


Dar labai norėtume su jumis pasidalinti keliais video, kuriuos žiūrėdavome rytais, kaip mažyčiais įkvėpimo šaltiniais. Jie tikrai sukelia nemažai apsvarstymų pačiam sau. 
https://www.youtube.com/watch?v=YmwwrGV_aiE

https://www.youtube.com/watch?v=nHm2KdTTKUw


Iki greito!
Sesės Milda ir Simona