Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-05-20

Žemėj Lietuvos vienybė žydės

Ei, skaute! Ar pavasaris nekviečia tavęs į mišką? Ar šilti saulės spinduliai nevilioja tavęs į lauką, o paukšteliai čiulbėdami neįtikinėja leistis į nutrūktgalviškus nuotykius ir neaiškias, bet linksmas skautiškas avantiūras? Pats laikas jų paklausyti ir pamatyti pavasariui atbudusią gamtą!

Ei, skaute! Ar pavasaris nekviečia tavęs į mišką? Ar šilti saulės spinduliai nevilioja tavęs į lauką, o paukšteliai čiulbėdami neįtikinėja leistis į nutrūktgalviškus nuotykius ir neaiškias, bet linksmas skautiškas avantiūras? Pats laikas jų paklausyti ir pamatyti pavasariui atbudusią gamtą!

Ta proga Šilalės Simono Gaudėšiaus draugovės skautai praėjusį savaitgalį, gegužės 16-17 dienomis Šilalėje organizavo renginį ,,Žemėj Lietuvos vienybė žydės", kurios metu apžiūrėjo neseniai susprogusius vienybės žiedus. Tačiau jie tai darė ne vieni - šiame renginyje susivienijo skautų,šaulių, savanorių ir kitos jaunimo organizacijos. Vakaro puošmena buvo šokių vakaras ,,Linksmosios kojytės". Jo metu nuo šokių ir griausmingų šūkių drebėjo mokyklos sienos..tačiau vėliau, naktį, visi ramiai patraukė į mišką. Ten jų laukė renginio kulminacija - naktinis žaidimas ,,Kojoto medžioklė".

Žinoma, visų laukė ir pats kojotas...Visiškoje tamsoje buvo matyti tik mirguliuojančios prožektorių šviesos, prasiskverbusios pro tamsias medžių šakas; buvo girdėti tik prislopinti balsai, nerimastingi šnabždesiai ir traškančios šakelės. Per tris įtemptas žaidimo valandas, kurių metu buvo sugalvotos genialiausios strategijos ir nugalėti stipriausi priešai, žaidimo dalyviai pažino klastingą mišką, patyrė daug šiurpių, jaudinančių ir pergalingų akimirkų, net buvo paklaidinti kojoto pėdsakų...

Kitą dieną visi dalyviai sušoko šauniausią iš šauniausių flashmobą, o vėliau vėl patraukė į tą patį pušyną, tik šįkart jų laukė ne kojotas, o savanorių būriai. Tačiau viskas kadanors baigiasi, tai, žinoma, baigėsi ir šis renginys. Jo metu bendri užsiėmimai, darbas grupėse ir vienijantis tikslas sujungė,atrodo,visai skirtingas organizacijas. Džiaugiamės, kad draugystė sužydėjo gražiausiais žiedais!

Na, o be viso to, mes labai didžiuojamės dvejomis patyrusiomis savo drugovės skautėmis, kurios šios sueigos metu prisirpo dar labiau! Taigi tikimės, kad užgimusi bičiulystė tarp Tauragės krašto skautų ir Tauragės apskrities jaunimo susiriš stipriausiu draugystės mazgu. Tad vienybės labui, skautai, sušukime šūkį: Hip! Valioo! Hip! Valioo! Hip! Valio, valio, valioo!

Tauragės krašo, Medvėgalio tunto, Šilalės Simono Gaudėšiaus draugovės pat. skautė sesė Giedrė