Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-05-20

"Value Based Leadership" sesės Miglės akimis

Pokalbis su "Value Based Leadership" mokymų dalyve sese Migle Laurinavičiūte.

Prieš porą savaičių penki Lietuvos skautijos nariai – Laima Dagytė, Rūta Labalaukytė, Audra Leseckaitė, Miglė Laurinavičiūtė bei Pavel Mikriukov – užbaigė dar rudenį pradėtus prestižinius vertybėmis grįstos lyderystės mokymus, organizuotus Švedijos skautų. Mokymų baigimo pažymėjimus jiems įteikė Švedijos karalius.

Šiandien siūlome jums pokalbį su sese Migle iš Vilniaus – apie tai, kaip, kas ten buvo, ir kodėl tai buvo gerai.

Kodėl nusprendei dalyvauti šiuose mokymuose?

Jei atvirai, nes tėtis sakė, kad sumokės už kursus. (: O jei rimtai, todėl, kad kurį laiką iš mokymų išvažiuodavau nusivylusi – nesijaučiau tobulėjanti nei kaip skautė, nei kaip asmenybė. Šie mokymai sudomino savo turininga programa ir kitokia prieiga prie tų pačių problemų. Mano lūkesčiai buvo absoliučiai pateisinti.

Ar nebuvo baisu dalyvauti, nes neaišku, kas ir kaip vyks?

Baisu tikrai nebuvo: mokymų organizatoriai maloniai atsakydavo į visus iškylančius klausimus, o po pirmo mokymų modulio susikūrė ir dalyvių komunikacijos grupė,  kurioje bendravome, dalijomės patarimais, kartu susiorganizuodavome keliones į mokymų vietą ir apgyvendinmą iki prasidedant mokymams.

Kaip pati keliais žodžiais apibūdintum, apie ką buvo mokymai?

Apie savęs pažinimą, nes tik pažinęs save gali vadovauti kitam.

Ar gali papasakoti kaip vyko mokymai?

Mokymai trunka apie pusę metų, per kuriuos įvyksta keturi “moduliai” – mokymų sesijos. Trys iš jų trunka po 3 dienas, o ketvirtoji – keturias, nes viena diena yra skiriama bendravimui su kokios nors tarptautinės verslo korporacijos vadovais. Tarp mokymų visi jų dalyviai gauna asmeninių ir grupinių užduočių. Taip pat kartu vyksta ir mentorystės programa – visi mokymų dalyviai gauna savo asmeninį mentorių, žmogų iš verslo pasaulio, kuris atsako į mokymų metu iškylančius klausimus ir dalinasi savo patirtimi. Mokymai yra užbaigiami projekto organizavimu.

Kas paliko didžiausią įspūdį?

Didžiausią įspūdį paliko diena praleista su “Rimi Baltic” kompanijos vadovais. Skautaudami save ne retai priešpastatome visoms pelno siekiančioms organizacijoms, nes mūsų darbas nėra apmokestinamas ir mes viską darome iš idėjos. Tą dieną, kai laiką leidome su Rimi Baltic vadovais, ne tik buvome supažindinti su jų darbo principais, bet ir gilinomės į jų kompanijai iškylančias problemas. Labai nustebino tai, kad šie žmonės į mus žiūrėjo kaip į lygiaverčius partnerius, kurie realiai gali padėti išspręsti jų kompanijos problemas. Tokios situacijos padeda suvokti, kad skautavimas tai gyvenimo mokykla, o ne tik sugebėjimas užkurti laužą lyjant lietui.

Ko išmokai iš kitų šalių skautų?

Negalėčiau įvardinti konkrečiai, tačiau labai džiaugiuosi, kad dalyvavau mokymuose, kuriuose susirinko skautai iš viso Baltijos regiono. Neretai bendraujant išaiškėdavo, kad skandinavai ir Baltijos šalių skautai į tuos pačius dalykus žiūri kiek skirtingai – todėl  šie mokymai suteikė naudingos tarpkultūrinės patirties.

Kokių idėjų iš šių mokymų ir ten buvusių žmonių pasisėmei ateičiai?

Supratau, kokia svarbi yra mažų grupių partnerystė. Dažnai skautaudami skiltis laikome metodiniu idealu, kuris sunkiai pasiekiamas ir kažin ar iš viso kažkam reikalingas. Mokymų metu didžiąją laiko dalį dirbome savo mažoje grupelėje, kuri buvo saugi aplinka, kurioje galėjome dalintis savo vidiniais išgyvenimais ir patyrimais. Maža grupė, kurioje jautėmės saugūs, buvo labai svarbi kiekvienam iš mūsų, nepaisant to fakto, kad visi dalyviai suaugę, savimi pasitikintys žmonės. Ši patirtis dar labiau padėjo  suprasti skilties naudą – nesvarbu kiek tau metų ar kokia patirtis, reikalinga erdvė, kurioje jaustumeisi saugus.

Kodėl reikia dalyvauti tokiuose mokymuose?

Tai, kad nereikia. (: Galima labai lengvai gyventi ir juose nesudalyvavus, tačiau, tikiu, kad ne vienas iš suaugusių skautų kažkuriuo metu atsiduria tokioje savo skautavimo kelio vietoje, kai žinai, kad kažko tau trūksta, tačiau negali įvardinti nei ko tiksliai, nei iš kur tai gauti. Stovintiems tokioje savo skautavimo kryžkelėje, kurioje daugiau tiesiog nebegali judėti iš inercijos, ir yra naudingiausi šie mokymai – per 6 mėnesius supratimas apie save ir mus supantį pasaulį pasikeičia kardinaliai. 

Parengė s. Akvilė Milkevičiūtė