Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-03-13

SKAUTŲ TRAUKINYS juda prie BAIKALO! (registracija iki KOVO 15!)

400 skautų keliauja per Rusiją.

SKAUTŲ TRAUKINYS juda prie BAIKALO!

Jis sujungs Europos ir Eurazijos skautus, mokysimės skautaudami tarptautinėje aplinkoje, pamatysime patys ir kitiems parodysime, kokius dalykus galime nuveikti drauge, naudosime skautiškus metodus ir tradicijas, kad sukurtume unikalią kelionę!

Vokietijos skautų organizacija (BdP) ir jos partnerės Lenkijoje, Rusijoje ir kitose šalyse, po 25 metų geležinės uždangos griūties, rengia bendrą skautų projektą – tarptautinę edukacinę kelionę Trans-Sibiro geležinkelio bėgiais.

Nuo 2014-07-31 iki 2014-08-19 per Rusiją (Maskva-Jakaterinburgas-Omskas-Novosibirskas-Irkutskas-stovyklavietė prie Baikalo ežero) važiuoja traukinys, kuriame bus apie 400 skautų.  Būk vienas iš jų!

Trumpai apie tai, kaip viskas vyks.

Visi keliautojai pasidalins į vagonus – komandas, kurios kartu dirbs su viena pasirinkta tema.

Apie vagonus „Orkestar“, „Lights of  Happines“, „Yourope“, „Opportunity“ ir kitus informaciją rasi čia:

http://scoutingtrain.org/waggon-stories.html

Jau atidaryta registracija tiesiogiai internetu. Registracija pratęsta iki kovo 15 dienos. Kiekvienas dalyvis registruojasi individualiai.

http://scoutingtrain.org/registration.html

Dalyvavimas.

Dalyvavimas projekte nėra vien tik pasyvus važiavimas traukiniu. Tikslo sieksime visi kartu!

-       Pavasario pab. – vasarą įvyks vagonų keleivių susitikimai, kad prieš kelionę jau būtume pažįstami.

-       Kelionę iš Lietuvos į Maskvą, kur prasidės bendra kelionė traukiniu, galima planuoti kartu.

-       Trys sesės iš Lietuvos Monika, Simona ir Birutė yra konduktorės skirtinguose vagonuose. Visais klausimais galite kreiptis į mus el.paštais, per facebooką ar telefonu J Antroje konduktorių akademijoje ruošiasi dalyvauti ir s. Berta Gruodytė.

-       Daugiau informacijos apie traukinį ir vagonų temas galima rasti čia:

www.scoutingtrain.org

Mokestis ir parama.

-       Dalyvio mokestis kol kas nėra konkretus, nes kaip tik šiuo metu vyksta rėmėjų, finansinės paramos paieškos. Jei prisijungsi prie projekto, gali būti naudingas ir šioje srityje.

Be jokios finansinės paramos, kaina dalyviui būtų apie 1000 eurų. Bet ji jau dabar mažėja! Turime tikslą, kad kaina būtų prienama.

-       Jei žinai, kas galėtų paremti – pranešk.

-       Įsigydamas unikalią „ScoutingTrain“ emblemą (20 eurų), gali paremti pirmą kartą vyksiančią tokio masto skautų kelionę traukiniu! Emblemą įsigyti galima pas s.Birutę. 

Konduktorės iš Lietuvos pasakoja, kodėl ir kaip dalyvauja „ScoutingTrain“

Sesė Monika Paulauskaitė: „Aš esu vagone „Yourope“, kuriame 6 konduktoriai: 4 vokiečiai (Lars, Adrian, Dustin, Jan-George), Irina iš Moldovos ir aš iš Lietuvos.

Mūsų vagone pagrindinis darbas vyks prieš kelionę traukiniu. Tarptautinės komandos savo šalyse su skautų vienetais darys apklausas, siekdami išsiaiškinti kultūrinius skirtumas (pavyzdžiui, kaip skiriasi tas pats vaikų žaidimas skirtingose šalyse ir pan.), ieškos atsakymų, lygins gautus duomenis ir gražiai viską apipavidalinę darys įdomius pristatytmus, kurs filmus ar kitaip apipavidalins gautus duomenis.

Aš asmeniškai tikiuosi daug naujos patirties taptautiniame skautavime, naujų pažinčių, įdomios kelionės traukiniu, savo turimų supratimo sienų sunaikinimo. Manau, kad visas projektas dalyviams bus nepamirštamas ir neįkainojamas nuotykis. 400 skautų iš centrinės ir rytų Europos keliaus traukiniu į Rusijos gilumą, mokysis, linksminsis ir gerai praleis laiką.“

Sesė Birutė Taraskevičiūtė: „Tapti „ScoutingTrain“ projekto dalyve mane paragino vienas jo sumanytojų – skautas Benjamin iš Vokietijos, kai susitikome Lietuvoje per tarptautinį Lietuvos skautijos organizuotą renginį „Baltic Sea Meeting 2013” Kaune. Pirmojoje konduktorių akademijoje lapkritį su skaute iš Vokietijos pasiūlėme vagono idėją, ją palaikė skautės iš Rusijos, Irkutsko. Taip mūsų galimybių vagonas „Opportunity“ pradėjo judėti http://www.youtube.com/watch?v=O4v_F_oYTF8.

 Šiuo metu konduktorių komandoje yra iš Vokietijos, Rusijos, Suomijos ir Lietuvos. Norime, kad vagono keleiviai būtų skautai iš įvairių šalių, kad išnaudotume galimybes bendrauti, mokytis vieni iš kitų, mokytis tarpkultūrinių dalykų, kalbų, skautiškų paslapčių. Tikimės, kad kiekvienas vagono keleivis turės svajonę, kurią kelionės metu galės įgyvendinti.

Aš ją irgi turiu. Mano asmeninis noras yra pasidomėti tremties istorija, pasikalbėti su tais žmonėmis, kurie tais pačiais keliais buvo vežami… Tai yra galimybė. Ne tik gerai praleisti laiką, susipažinti su skirtingais žmonėmis, pamatyti Rusiją, jos miestus, gamtą, prie Baikalo pastovyklauti, bet ir labiau pasidomėti savo šalies istorija, mūsų tautos žmonių gyvenimais. Nepamiršti to.

Aš šią kelionę matau kaip galimybę. Galimybę priimti iššūkius, patobulinti ne tik anglų, bet ir rusų kalbos įgūdžius, pabūti ten, kur dar niekada nebuvau.”

Sesė Simona Klumbytė:

„Mūsų vagonas – „Lights of happiness“. Tiesiog apie laimę. Paprastai ir sudėtingai.

Konduktorių komanda – Maike ir Alex (DE), Elizaveta (RU), Simona ir neseniai prisijungusi Berta (LT).

Labiausiai norėčiau, kad šis projektas tiek man, tiek kitiems dalyviams būtų ne tik nuotykis, bet ir proga mąstyti, kalbėti ir veikti apie tai, kas svarbu mums kaip asmenims, kaip skautams, kaip visuomenės nariams ir savo šalių piliečiams.“

Dar informacijos apie projektą:

Skautų traukinys 2014 - projekto aprašymas

Taigi dar kartą, ką daryti?

1.    Atsakyti į klausimą: ar turi svajonę vykti drauge su 400 skautų traukiniu per Rusiją ir stovyklauti prie Baikalo? Jei atsakymas TAIP, tada skaityk toliau.

2.    Pamąstyk, ar galėsi skirti tris savaites laiko rugpjūtį (2014-07-31 iki 2014-08-19) bei galėsi pataupyti pinigų, nes šiai tolimai kelionei jų reikės.

Išsirink vagoną, kuriame nori būti. Informaciją rasi čia: http://scoutingtrain.org/waggon-stories.html ir užsiregistruok http://scoutingtrain.org/registration.html  

3.    Jei turi klausimų, susisiek su viena iš lietuvių konduktorių:

s. Monika Paulauskaite (el.paštas: m.a.paulauskaite@gmail.com, telefono numeris +37064174439)

s. Simona Klumbyte  (el.pašto adresas: simonai.kl@gmail.com, telefono numeris +37061089079),

s. Birute Taraskevičiūte (el.pašto adresas: birutaras@gmail.com, telefono numeris +37067405822).