Kas Naujo?

Skautų naujienos

2006-10-25

Šiaurės Europos ir Baltijos šalių skautų susitikimas-seminaras Švedijoje

Spalio 20–22 dienomis Kristianstade (Švedija) vyko tarptautinis seminaras „Jaunimo programa / mokymų programa ir suaugusiųjų resursai / mokymas“.

Iš Lietuvos skautijos į šį seminarą vyko Rasa Dumčiūtė (LS Jaunimo programos skyriaus vedėja) ir Dalia Navickaitė (LS Mokymų skyriaus nacionalinės komandos narė). Dalytasi patirtimi, žiniomis bei diskutuota penkiose darbo grupėse šiomis temomis:

* Narystės augimo strategija
* Jaunimo ir mokymų programų, taip pat suaugusiųjų resursų ir mokymo kokybė bei sąveika
* Skautų įvaizdis
* Kaip kurti geresnę jaunimo bei mokymų programą?
* Suaugusiųjų paieška ir palaikymas

Įsimintina jog jaunimo programa Europos skautiškose organizacijose laikas nuo laiko atnaujinama ir tai turi tęstis, jei siekiama, kad skautavimas būtų šiuolaikiškas, atliepiantis šiandienos jaunimo poreikius. Taip pat prieita išvadų, jog reikėtų sutelkti dėmesį į vyresniuosius skautus – kaip į potencialiausius vadovus. Vienoje iš darbo grupių buvo pristatytas naujasis WOSM įvaizdis.

Taip pat pasidalinta gerąja patirtimi. Islandė Finna Frithur pristatė ne per seniausiai išleistą knygelę-skauto užrašus, vokiečiai pasidžiaugė galį organizuoti skautiškus renginius viduramžių pilyje, lenkė Ewa Lachiewicz pakvietė visus ir paragino skleisti informaciją apie kitąmet vyksiančią Lenkijos Jamboree.

Lietuvos skautijos atstovės gerąja praktika įvardijo LS nario pažymėjimo startą 2006 m. Ši žinia sulaukė ypatingo susidomėjimo. Dalios ir Rasos LS nario pažymėjimai keliavo iš rankų į rankas. Seminaro dalyviai smalsiai klausėsi apie sukurtą elektroninę LS narių duomenų bazę, esamą ir būsimą nuolaidų paketą, susietą su šiuo dokumentu. Vienas iš seminaro vedėjų suomis Sampo Lappalainen taręs visiems, kad seniai tokios idėjos sklandę tarp Europos skautiškų organizacijų, o štai lietuviai ėmę ir įgyvendinę tai.

Įkvepiančios būta kelionės į 2011 metų pasaulinės Jamboree stovyklos vietą – per dešimtį kilometrų nuo Kristianstado. Švedai tuščiame laukų, klonių, pamiškių plote rankų mostais demonstravo – „čia atvesime elektrą“, „štai ten bus vandens rezervuaras“, „šioje pusėje stovės didžioji dauguma palapinių“, „stovyklos štabas bus ten“, „šį vieškelį sutvirtinsime, nuo ten bus atvestas naujas kelias“, „lietaus atveju nepatvinsime, nes ištyrinėjome dirvožemį“… Ir iš tikrųjų it kompiuterine grafika stovinčiųjų fantazijose priešais nusidriekė 2011 metų pasaulinė stovykla – bekraštis palapinių miestas, kelių dešimčių tūkstančių skautų šurmulys! Atsipeikėjus tuščia laukymė atrodė kur kas nerealesnė nei ką tik fantazijose išgyventas vaizdas.

Panašiuose seminaruose nemažai naudos duoda neformalus bendravimas per kavos pertraukėles ar kitu laisvesniu metu. Užmezgami asmeniškesni kontaktai, pasidalijama ir ne seminaro temos idėjomis, sutariama tarpininkauti partnerių paieškoje.

Kitąmet analogiškas Šiaurės Europos ir Baltijos šalių susitikimas-seminaras vyks Taline, Estijoje.