Kas Naujo?

Skautų naujienos

2014-03-01

Indėniada 2014

Indėnų tomahaukas vėl atkastas ir kviečia narsiausias gentis dėl jo susirungti! Kovos kvapas tvyro ore ir karo būgnai jau gaudžia. Ar girdite?

Indėnų tomahaukas vėl atkastas ir kviečia narsiausias gentis dėl jo susirungti!
Kovos kvapas tvyro ore ir karo būgnai jau gaudžia. Ar girdite? Jie kviečia jus burtis į gentis ir ruoštis pačiam aršiausiam vasaros nuotykiui. Puoškitės plunksnomis, balnokit mustangus, aštrinkite strėles, temkite tipius, nes „Indėniada“ jau čia!

Kada: Varžybos susideda iš pasiruošimo ir kovos. Pasiruošimas – tai užduotys, kurias indėnai turės įvykdyti ir taip įrodyti savo genties ryžtą bei nagingumą. Jis vyks nuo registracijos iki kovos vasarą, o didžioji kova, pagal baltųjų žmonių kalendorių, tęsis nuo birželio 26d. iki liepos 3d.
Kas gali kovoti: gentys, sudarytos iš 5-7 narsių radonveidžių. Gentainių amžius – 14 - 17 metų, skautų dar jie vadinami patyrusiais skautais ir kandidatais į juos. Kiekvieną gentį turi lydėti ir indėnas, kurį mūsų Motina Žemė nešioja bent 18 metų. Žinią, pranešančią apie genties dalyvavimą, reikia siųsti iki kovo 20 d. adresu indeniada@gmail.com

Kiek tai kainuos: 50 Lt, gentis pati turi pasirūpinti maisto atsargomis, nuvykimu ir atvykimu į tipių slėnį.
Kviečiami visi rondonveidžiai iš viso Lietuvos slėnio!

APIE INDĖNIADĄ
Indėniada - tai indėniška skautų stovykla, skilčių varžybos, kuriose skiltys rungiasi dėl didžiojo Indėniados trofėjaus - dvasių kirvio. 
Indėniada - tai indėniškas žaidimas, padedantis geriau pažinti pirmųjų Šiaurės Amerikos gyventojų kultūrą ir buitį bei lavinti savo skautiškus įgūdžius.
Indėniada - skautiškas nuotykis, legenda, kuri tęsiasi jau nuo 1995 metų ir jau seniai jungia brolius ir seses iš skirtingų Lietuvos kraštų, stiprindama skautišką draugystę.

Pirmosios Indėniados Lietuvoje įvyko 95-96 metais, kuomet gentis į kovą kvietė brolis Žydrūnas Pilitauskas, drauge su Telšių bei Klaipėdos krašto skautais.
Indėniados prizas - didysis dvasios krivis - visuomet buvo pereinamasis trofėjus, jo laimėtojai, turėdavo vėliau surengti kitą Indėniadą.

2001 metais indėnų gentis ant Sidabrinio ežero kranto sukvietė naujai įsikūrusio Vilniaus „Skaisčio“ tunto skautai, kurie laimėjo didįjį Iindėniados kirvį 1999 metais, Pamario tunto rengtoje Indėniadoje. Tais metais ant Sidabrinio ežero kranto susirinko daug narsių karių ir išmintingų žiniuonių. Tuomet krantas pakvipo laužų dūmais, girios dvasios šoko liepsnose ir tipių slėnis skambėjo nuo indėnų karo šokių.

Po visą savaitę trukusios įnirtingos kovos po saule ir lietum, vandeny ir ore, didysis kirvis atiteko "Bruišies peleko" skautų genčiai iš Šilutės.

Indėniados uždarymas 2001 m.

Nuo tada praėjo lygiai 10 metų. Visą tą laiką karo kirvis buvo užkastas giliai giliai. Tačiau Miegantis Bizonas kartu su „Skaisčio“ tunto indėnais jį vėl atkasė iš užmaršties 2011 metų vasarą ir sukvietė gentis dėl jo susirungti. Varžybose, vykusiose šalia Vilniaus krašto skautų vasaros stovyklos, įnirtingai kovėsi penkios gentys. Po septynių saulėtekių ir saulėlydžių karo tomahaukas atiteko Apačių genties indėnėms, kurios po trejų metų šaukia visus Lietuvos slėnio raudonveidžius vėl rungtis dėl narsiausios genties titulo! 

Informacija Facebook: https://www.facebook.com/events/684162594955536/?fref=ts"

Mes sakome jums hau!
Miško dvasios su jumis,
Klajojanti Plunksna, Sėlinanti Pantera ir Susimąsčiusi Gazelė