Kas Naujo?

Skautų naujienos

2006-10-23

Naujas WOSM veidas

Pasaulinis skautų judėjimas pakeitė savo veidą, nuo šiol jis dar geresnis, o svarbiausia – vieningas ir suprantamas.

Organizacijos logotipe išliko dar Baden Powell'io kurta lelijėlė, tačiau vietoje seno užrašo WOSM, lydėjusio mūsų simbolį, atsirado naujas pavadinimas SCOUTS. Ne, tarptautinis skautų judėjimas nepakeitė pavadinimo, tačiau nuspręsta, kad žodis SCOUTS toks paprastas, genialus ir mus atspindi kur kas geriau nei senasis WOSM, kurio „iššifravimo" kartais nežinodavo net patys skautai.Spalio pradžioje kartu su ilgai kurtu nauju organizacijos veidu-logotipu startavo ir visiškai nauja svetainė – www.scout.org. Pasikeitė ir visų WOSM regionų svetainės. Naujoji WOSM Europos regiono svetainė – www.scout.org/europeO ar jūs žinote, ką simbolizuoja Baden Powell'io piešta lelijėlė? Senais laikais panašios lelijėlės buvo naudojamos žemėlapiuose, jos simbolizavo visas keturias pasaulio kryptis. Mūsų judėjimo įkūrėjas lelijėlę panaudojo apdairiai – juk skautas visada turi būti tiesus ir tikslus kaip kompaso rodyklė.
Lelijos lapai simbolizuoja tris kiekvieno skauto pareigas Dievui, Tėvynei ir Artimui, o dvi lelijėlės kraštuose esančios žvaigždutės – tiesą ir žinias. Dešimt šių žvaigždučių kampų atspindi dešimt skautų priesakų.LS VRS