Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-12-23

Gilvelio kursai kviečia vadovus! (Registracija pratęsta iki 2014 m. vasario 1 d.!)

Patęstas registracijos į Gilvelio kursus terminas.

Dėmesio, sesės ir broliai vadovai!

Registracijos į Gilvelio kursus terminas pratęsiamas iki 2014 m. vasario 1 d.

Dar liko kelios paskutinės vietos dalyvauti aukščiausio lygio vadovų kursuose. Nepraleiskite progos!

Visa informacija žemiau.

Kviečiame dalyvauti Gilvelio kursuose Lietuvoje!

Gilvelio „Medinių kauliukų“ mokymai - tai aukščiausio lygmens skautų vadovų kursai. Šiuos mokymus pradėjo organizuoti pats skautų įkūrėjas Robertas Baden-Powellis, pirmuosius "Medinių kauliukų" mokymus surengęs Gilwell parke netoli Londono, Anglijoje, 1919 m. Tai buvo pirmieji skautų mokymai, skirti suaugusiems žmonėms.

Nuo to laiko, Gilvelio kursai, tapo aukščiausia tarptautine skautų vadovo kvalifikacija. Sėkmingai baigę kursus skautai visame pasaulyje nešioja vienodus kursų baigimo ženklus - smėlio spalvos "Gilvelio" kaklaraištį, odinę pintą kaklaraiščio movą ir du nedidelius medinius karoliukus (kauliukus) ant odinio raištelio. Šie ženklai visame pasaulyje yra vienodai pripažįstami kaip patyrusio skautų vadovo ženklas, o juos nešiojantys vadovai vadinami gilvelininkais.

Gilvelio kursai skirti jau turintiems skautavimo ir vadovavimo patirties vadovams, siekiantiems atšviežinti savo skautišką dvasią, tobulinti skautavimo žinias ir įgūdžius, apmąstyti savo vaidmenį skautų judėjime. Šie mokymai – tai unikali galimybė vadovams atnaujinti savo skautiškas žinias,praktiškai pasitikrinti ir pagilinti vadovavimo įgūdžius ir iš naujo įvertinti skautybės prasmę savo gyvenime. Medinių kauliukų mokymai - aukščiausia pakopa Lietuvos skautijoje, kurią gali pasiekti suaugęs žmogus. Mokymu metu, be praktinio asmeninių ir vadovavimo įgūdžių tobulinimo, gyvenimo gamtoje ir komandinio darbo patyrimo, bus nagrinėjamos tokios temos kaip: skautiškas metodas, mokymosi ir bendravimo psichologija, organizacijų valdymas ir skautų vaidmuo visuomenėje.

Mokymus organizuoja Lietuvos skautijos Gilvelio mokymų vadovų komanda. Mokymus ves Lietuvos gilvelininkai drauge su svečiais mokymų vadovais iš užsienio skautiškų organizacijų.

KADA?:  Pirmoji mokymų dalis - stovykla vyks 2014 m. birželio 21 - 28 d.

KUR? Lietuvoje, Aukštaitijoje.

KIEK KAINUOJA?: Mokymų kaina dalyviui – 300 Lt.

Mokymų kainą sudaro maistas, programos ir ūkinis inventorius, mokymų atributika, mokymų vadovų iš užsienio kelionės išlaidos.

Svarbu žinoti, kad „Medinių kauliukų“ mokymus visuomet sudaro trys dalys, kurių bendra trukmė vieneri metai:

  • Pirma dalis : stovykla (vyks 2014 m. birželio 21-28 d., Aukštaitijoje)

  • Antra dalis: asmeninis Gilvelio projektas, kurį vykdys kiekvienas mokymų dalyvis metų eigoje.

  • Trečia dalis: Įvertinimo savaitgalis, kuris vyks 2015 m. birželio-liepos mėn. ( į šią dalį kviečiami, tik sėkmingai praėję pirmąsias dvi mokymų dalis): savaitgalinis seminaras.

Dalyvavimas visose trijose mokymų dalyse privalomas.

REIKALAVIMAI DALYVIAMS:

Gilvelio kursai skirti Lietuvos skautijos nariams:

  • Nejaunesniems nei 21-metų;

  • Turintiems bent paskautininko laipsnį;

  • Turintiems ne mažesnę kaip 5 metų skautavimo patirtį;

Norinčius dalyvauti mokymuose prašome atsiųsti

  • Savo skautišką CV;

  • Vieno puslapio ilgio MOTYVACINĮ laišką, kodėl norite dalyvauti Medinių kauliukų mokymuose;

Paraiškas prašome siųsti broliui Tomui Rakovui elektroniniu paštu adresu tomas@skautai.lt iki 2014 m. vasario 1 d. (pratęstas terminas!).

Norėdami paklausti, pasitikslinti ar pasidalinti pasiūlymais rašykite adresu tomas@skautai.lt

Komentaruose prašome baigusių kursus gilvelininkų papasakoti kitiems, kodėl verta dalyvauti Medinių kauliukų kursuose!

LS Mokymų skyrius