Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-12-18

Patyrusių skautų konferencija. Įspūdžiai. Projektas. Taisyklės

Įspūdžiai ir rezultatai po pirmosios patyrusių skautų konferencijos.

Jaunimo programos skyrius dar spalio vidury pasvajojo, kad būtų nuostabu pakviesti  patyrusius skautus iš visų kraštų į pirmąją Patyrusių Skautų konferenciją. Šeštadienį, gruodžio 14d., Kauno Technologijos Universitete ši vizija išsipildė – 36 patyrę skautai iš visos Lietuvos susirinko vienoje vietoje pasikalbėti apie savo programą, susipažinti, aptarti ir įvertinti kas nuveikta, pasidalinti smagiais nuotykiais ir bėdomis, pasitarti ir suplanuoti savo veiklą šiems mokslo  metams.

Kodėl konferencija? Kad galėtų sudalyvauti kuo daugiau aktyvių patyrusių skautų.

Kodėl žiemą? Kad jau pavasarį galėtumėme džiaugtis konferencijos rezultatais!

Ką veikėm? Pirmoji dienos dalis buvo skirta susipažinimui, kraštų skirtumų ir panašumų aptarimui. Nagrinėjome patyrusių skautų amžiaus grupės veiklos problematiką ir skirtumus tarp kraštų ar skautavimo atmainų - juk buvo ir jūrų, ir oro pat. skautų, žinoma, ir sesių iš Visagino skautų organizacijos. Į šią užduotį patyrę skautai pasižiūrėjo gana rimtai, ir, pateikdami išvadas, taip pat pateikė ir rekomendacijas, patys  identifikavo kelias sistemines problemas, kurios silpnina pat. skautų programos patrauklumą/prestižą, pateikė ir rekomendacijas LS jaunimo programos tobulinimui.

Antrą dienos dalį paskyrėme naujo nacionalinio projekto planavimui. Jo tema – „Skautas gamtos draugas“. Visi žinome, kad reikia rūšiuoti šiukšles, be reikalo neeikvoti vandens, bet kaip patyrę skautai, gi galime daugiau, tiesa? Tai štai, savo kraštuose, nedidelėmis grupėmis (skiltimis arba mišriomis, projektui susibūrusiomis grupelėmis) suplanuosime ir įvykdysime projektus, kuriais patys mokysimės naujų gamtos tausojimo būdų ir skatinsime tai darysi savo brolius, seses ir aplinkinius. Kokių tik idėjų nekilo – perdirbti senus drabužius, ir suorganizuoti dviračių žygį, surasti alternatyvių elektros energijos šaltinių (kaip jums idėja miesto Kalėdų eglę apžviesti dviračiais gaminama elektra?),  suorganizuoti žygį plaustais, pagamintais iš panaudotų plastikinių butelių ir dar daug daug pačių įvairiausių. Viską sisteminome kurdami gegužės mėnesio laikraštį – sakėm, parašysim taip, kaip norėtume, kad iš tiesų apie mus parašytų.

Taigi, kas vyks toliau? Konferencijoje dalyvavę deleguotieji jau grįžo į savo kraštus, pasidalins visa informacija. Tuomet pasiskirstysite grupėmis ir imsitės planuoti projektus. Juos įgyvendinsite ir žinia pasidalinsite su aplinkiniais. Projektas vyksta iki gegužės 23d. (jei žinote, kad gegužė – sunkus metas, nes spaudžia mokslai, įgyvendinkite projektą anksčiau!). Trumpai datos ir taisyklės:

  1. Grupės susiburia ir užsiregistruoja iki 2014 sausio 15d.
  2. Projekto idėją kiekviena grupė pristato iki vasario 10d. Turite pateikti idėją, trumpą planą, kas už ką atsakingas, su kuo bendradarbiausite. Kompetetinga komisija skirs balus už idėjos originalumą, realumą ir naudą. Taip gausite pirmuosius taškus ir rekomendacijas.
  3. Tuomet imsitės įgyvendinimo. Šis etapas truks iki balandžio 25d. iki šios dienos turite pateikti savo veikslo įgyvendinimo aprašymą, nuotraukas, galite sukurti filmuką, ar sugalvoti, kaip dar pristatyti projektą. Komisija vėl skirs balus, šįkart – už tai, kaip įgyvendinote projektą, kiek darbo ir širdies įdėjote, kokią naudą jūsų projektas atnešė.
  4. Paskutinis etapas – sklaida (iki gegužės 23d.). Čia turėsite pasidalinti savo idėja su platesne bendruomene. Galbūt pakviesite į žygį jaunesniuosius skautus, jiems papasakodami, kodėl gaminote plaustus iš butelių? O galbūt parašysite straipsnį apie savo veiklą vietos laikraščiui ar ineternetinei svetainei (be skautai.lt J )? O galbūt suorganizuosite renginį savo skautų centre? Šio etapo balai lemiamieji.

Susumavus rezultatus komisija paskelbs nugalėtoją. Nugalėjusi grupė gaus net du prizus – VIP kvietimą į kitų metų konferenciją, kurios metu praves dirbtuves apie tai, kaip sėkmingai planuoti ir įgyvendinti projektą. Antra prizo dalis – daiktinis prizas. Jis priklausys nuo grupės dydžio, tad bus paskelbtas projekto gale.

Visi pristatymai ir prisistatymai vyks jau sukurtoje grupėje (čia mūsų mėgimam facebook‘e), tad jei dar nesi prie jos prijungtas, klausk to, kas konferencijoje buvo – būtinai nukreips, o mes prijungsim!

Taigi, jei nedalyvavai konferencijoje – nenusimink! Veiklos daug, ir labai įdomios.  Bus nuostabu, įdomu, labai labai naudinga ir stipru. Parodysim, kad mums – ne vis tiek!

 

Milda, Gintarė ir Povilas