Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-12-16

Skautų stovykla „Žengiame skautišku keliu“

Besikurianti Kalvarijos Magdalenos Avietėnaitės skautų draugovė lapkričio 30 - gruodžio 1 dienomis pirmą kartą Kalvarijos gimnazijoje vykdė dviejų dienų stovyklą “Žengiame skautišku keliu”.

Besikurianti Kalvarijos Magdalenos Avietėnaitės skautų draugovė lapkričio 30 - gruodžio  1 dienomis pirmą kartą Kalvarijos gimnazijoje vykdė dviejų dienų stovyklą “Žengiame skautišku keliu”. Kandidatai į jaunesniuosius skautus ir skautus, atvykę  į stovyklą, pasiskirstė  į dvi skiltis: “Erelių” ir “Giliukų”. Jaunieji skautai tarpusavyje rungėsi: kas surinks daugiau taškų, laimės šios stovyklos prizus. Pirmoji stovyklos diena prasidėjo rikiuote ir raportais. Dalyviai gamino savo skilties atributiką. Vėliau visi išskubėjo į pirmą savo draugovės žygį, kepė dešreles ant laužo. Skaniai ir sočiai papietavę patraukė atgal į stovyklą. Grįždami traukė dainas ir nė nepajuto, kaip vėl atsidūrė prie mokyklos. Po žygio buvo skautorama: mokėsi rišti mazgus ir Morzės abėcėlę. Vyko viktorina, kurią greičiausiai įveikė “ Giliukų” skiltis. Po viktorinos žaidė įvairius skautiškus žaidimus. Vakare, prie Pašnekesių laužo, vyko atviri, nuoširdūs pokalbiai, kurie tęsėsi gana ilgai.

Kitą dieną visi dalyviai išsiruošė į Šv.mišias. Mokiniai  skaitė skaitinius bažnyčioje. Grįžę gamino “Elfų” paštui atvirukus. Stovykla baigėsi uždarymo rikiuote, apdovanojimais. Laimėjo draugystė, nes abi komandos surinko vienodą taškų skaičių. Gavę prizus, laimingi, kupini įspūdžių jaunieji skautai   išskubėjo namo.

Visko ir nesurašysi, kaip mums sekėsi pirmoje savo draugovės stovykloje, tačiau laikas tirpte tirpo, o taip norėjosi dar ir dar būti kartu visiems...

                                                                                                             Sesė Jolanta

Vaikų mintys  grįžus iš stovyklos

“Man patiko žygis”.

„Man patiko visa stovykla ir skanios dešrelės“.

„Žaidimai ir žygis labiausiai įstrigo“.

„Patiko gardžios dešrelės, laužas ir žygis“.

“Sužinojau daug daugiau negu įsivaizdavau. Patiko rišti mazgus”.

“Labiausiai patiko, kad mano draugai dainavo”.

“Labai patiko dainos, žaidimai. Patiko kepti skanias dešreles.”                                                              

“Įdomiausia buvo Morzės abėcėlė, žygis, mazgų rišimas, žaidimai”.

“Labai patiko žaidimas “Bavarijos traktorius”.

“Šioje stovykloje susiradau draugų”.

„Noriu daugiau pabūti tokiose stovyklose, man čia gera buvo“.

“Labiausiai patiko žygis, žaidimai, ramybės valandėlė. Smagiai praleidau laiką šioje stovykloje.”

“Patiko pašnekesiai prie laužo, viktorina ir bendravimas tarpusavyje”.

“Nors ir pavargau, patiko eiti į žygį, rišti mazgus. Didžiulį įspūdį padarė pokalbiai prie laužo mokykloje”.