Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-11-22

Rasti prasmę uniformoje. Ieškoti ne/verta?

Ar uniforma yra žalinga? Gal ją panaikinkime tam, kad būtų mažiau identifikacijos su karinių rėžimų organizacijomis?

Prieš kelias dienas vienoje iš Vilniaus mokyklų (www.pazinimo-medis.lt) vedžiau Pasaulio pažinimo pamokos dalį, kuri buvo skirta skautų pristatymui. Pamoka neilga, tačiau jai turėjau pasiruošti. Visų pirma morališkai. Senokai nebuvau pristatinėjusi skautų ir apskritai- bendravusi su pirmokais- antrokais. Pasiruošiau ne tik morališkai- pagalvojau, ką sakysiu, ką žaisim ir.... kad dėvėsiu uniformą... apie 11 val. vakare... viskas būtų normalu ir paprasta, jei ne mano uniforma, kuriai jau daugiau nei 2 metus neprisiuvau ženklų. Gėda pas vaikus taip eit... sėdau ir siuvau. 11 val...

Čia toli gražu ne pasididžiavimo vertas poelgis... kita vertus susimąsčiau, ką man reiškia uniforma ir kaip čia yra, kad aš mieliau dėviu kitus rūbus, nei ją. Taip, ji man siaura, aš ją dėvėdama nepakeliu rankų (pati kalta- svoris vis kinta), nepatogu, varžo, mėgstu laisvus rūbus, nuo paauglystės aptemptų nedėviu. Bet kai išeinu viešumon su uniforma, ir nebūtinai per skautų renginį, prieš jį, po jo, žmonės žiūri su pagarba- tikrai ne į mane- į JĄ! Uniforma vis dažniau sužavi aplinkinius, vaikai nori ją pačiupinėt, išklaust, kas čia per ženklai, ką jie reiškia, kodėl ant manosios jų tiek mažai (mažai, nes segu/ siuvu tik būtiniausius), nes jau filme „Aukštyn pas tą berniuką jų buvo labai daug!

 Žmones uniforma žavi. Dėvėdama uniformą esu pasitempusi, daugiau šypsausi- taip, tikrai!

Aš pati pamačiusi skautus, ateinančius į sueigą su uniformomis susižaviu, džiaugiuosi ir sveikinu, jog sueiga- susitikimas yra skirtas skautams ir tas pasiruošimas (vienaip ar kitaip reikalaujantis laiko) yra tarytum įžanga į sueigos, renginio bendrą planą, įėjimas, įsijautimas į jį.

Svarstau, ką uniforma duoda man kaip organizacijos narei, neskaitant to, kad parodo priklausomumą bendruomenei, skatina pasitempti.  Aš reprezentuoju, kviečiu, darau įspūdį kaip organizacijos atstovė; jaučiuosi/ esu  bendruomenės dalimi (tik skautai susimokėję mokestį už einamuosius metus turi teisę dėvėti skautišką uniformą)....

Noriu kviesti diskusijai (gal greičiau savo nuomonės išsakymui), ką dar duoda, o gal atima skautiška uniforma, kuo ji Jums asmeniškai yra svarbi, kada ir kodėl ją dėvite?

Šis pasidalinimas svarbus kiekvienam mūsų tam, kad rastume daugiau prasmės uniformą gerbti, mylėti, pamėgti ir dėvėti kiekviena tinkama proga!