Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-10-04

Penktadienio dilemos Nr.2

Šios savaitės moraliniai pasvarstymai...

Sveiki,

Ačiū tiems, kas prisijungėte prie praeitos savaitės situacijos svarstymo. Labai smagu, kad galime drauge mąstyti, dalintis savo požiūriu ir pasiūlymais, net jei situacija nėra aiški ir sunku rasti vienareikšmišką sprendimą.

Taigi, tęsiu "Penktadienio dilemos" rubriką. Vėl siūlau pagalvoti apie labai realius, kasdienio mūsų gyvenimo nutikimus, kuriuose susiduriame su klausimais ir būna sunku apsispręsti, kaip geriau pasielgti.  Manau, kad yra svarbu kalbėtis ir stegtis suprasti žmones aplink save.

Taigi, šiandien kviečiu Jus pagalvoti ir įsijausti į dar vieną situaciją:

Močiutė jau gana sena, ji labai norėtų papasakoti anūkams apie savo gyvenimą, jaunystę, karą, papročius, pamokyti vaikus gaminti valgius, dainuoti senas dainas. Jos anūkai (10 ir 12 metų) ateina kartą per savaitę pavalgyti pietų, jie smagiai kalbasi apie draugus, mokyklą, vėliau anūkai eina žaisti kompiuteriu. Močiutė labai norėtų perduoti vaikams, ką žino, atsimena ir jaučia, kol dar gali. Ji bando kalbėti, pasakoti, tačiau mato, kad anūkams neįdomu, jie užsiėmę kitais dalykais...

 

Kaip močiutė jaučiasi? Ką ji turėtų daryti?

O anūkai?

Kodėl?

Kaip Jūs manote?