Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-10-02

Ką veikti per JOTA-JOTI?

Ką veikti per JOTA-JOTI?

Alio, skaute! Kaip sekasi ruoštis JOTA-JOTI?

Kaip tai nežinai, kas tai yra?! Jei tikrai dar nepradėjai ruoštis, tai greitai greitutėliai susirask JOTA-JOTI internete, užsiprenumeruok naujienlaiškį ir pasitark su savo skiltim ar draugove, ką įdomaus galėtumėte nuveikti jau visai greitai - spalio 19-20d.

Pavyzdžiui, ar žinojai, kad galėsi išgirsti pokalbių su skautais iš viso pasaulio? Arba kad gali pabandyti mėgėjiško radijo priemonėmis susisiekti su pačiu Pasaulinės skautų organizacijos biuru? Sklinda gandas, kad tą savaitgalį vyks ir pasaulinės varžybos (Global Torch Race), kurių tikslas bus per 48 valandas suburti kuo didesnę kuo margesnę tarptautinę skautišką komandą...

Jei vis dar nesugalvoji, ką čia gero nuveikti, susirinkus į sueigą JOTA-JOTI savaitgalį, štai Tau keletas idėjų:

#1 Išspręskite kryžiažodį apie tarptautinį skautavimą

Kryžiažodis štai čia: http://www.scribd.com/doc/172820062/Tarptautinis-skautavimas

#2 Įsivaizduokite situaciją

--- Jūsų skiltis nukeliavo į pasaulinę skautų stovyklą Japonijoje. Viskas puikiai einasi, kol... vieną dieną iškeliaujate pasidairyti po apylinkes ir pasiklystate.Telefono nėra, interneto nėra, žmonių aplink nėra - laimė, galų gale sutinkate vietinį gyventoją, kurio puolate prašyti pagalbos... ir suprantate, kad jis nešneka nė žodžio jokia užsienio kalba, o jūs nemokate nė žodžio japoniškai! Kaip susikalbėsite ir paaiškinsite, ko jums reikia?

--- Esi tarptautinėje patyrusių skautų konferencijoje. Per vieną diskusiją tavęs paprašė pristatyti skautavimą Lietuvoje - žinoma, angliškai arba prancūziškai (tai yra dvi oficialios WOSM kalbos). Laiko ruoštis visai nėra, turi lipti ant scenos ir kalbėti! O dar tie keblūs klausimai iš auditorijos...

#3 Dalinkitės

Šių metų JOTA-JOTI tema - "Dalinkimės!" Štai tau ir iššūkis: su skiltimi/draugove išradingai papasakokite (vaizdais? garsais? žodžiais?) savo nuotykius rudeninėje stovykloje arba pristatykite gerąjį darbelį, kurį kartu padarėte. Kai ateis JOTA-JOTI diena, pasidalinkite savo pasakojimu su skautais iš įvairių šalių. Paprašykite, kad ir jie pasidalintų savo istorijomis...

# Apsilankykite muziejuje

 

...ir taip toliau. Daugiau idėjų čia.