2013-09-24

PRATĘSTA REGISTRACIJA! Tarptautinis projektas Scouting Train ieško dviejų vagonų konduktorių!

Tarptautinis projektas, jungiantis Vokietijos, Lenkijos, Ukrainos, Lietuvos, Rusijos skautas skirtas Berlyno sienos 25-osioms griuvimo metinėms paminėti.

Tarptautinis projektas Scouting Train 2014 ieško dviejų lietuvių skautų - konduktorių!

Po 25 metų geležinės uždangos griūties, Vokietijos skautų organizacija (BdP) ir jos organizacinės partnerės Lenkijoje, Rusijoje ir kitose šalyse suplanavo bendrą skautų projektą - tarptautinę edukacinę kelionę legendinio Trans - Sibiro geležinkelio bėgiais.

• Nuo 2014-07-31 iki 2014-08-19 iš Vokietijos per Lenkiją, Baltarusiją ir Rusiją Baikalo ežero link išvyksta traukinys, kuriame bus apie 400 skautų (nuo 16-os metų) ir vadovų.
  • Vagonams vadovaus konduktorių komandos, kurias sudarys 4 arba 6 žmonės, jie bus “Projekto idėjos skleidėjai”, o juos rems geležinkelių valdyba.
  • Kiekviename vagone bus maždaug po 20 skautų iš Vokietijos bei po 20 skautų iš Rytų Europos. Šie žmonės pažins skirtingas kultūras ir patirs tai, ko nebuvo galima įsivaizduoti prieš 25 metus.
  • Mūsų kelionė traukiniu baigiasi  prie bendros stovyklos šalia Baikalo ežero.

Konduktorių akademija

Lapkričio mėnesį vyks pirmieji konduktorių mokymai Vokietijoje, kurių metu bus pristatyta praktinė patirtis - konduktorių ir geležinkelių valdybos mokomieji ir parengiamieji susitikimai, skirti burti komandą, ieškoti finansavimo vagonų kelionėms ir kurti kelionės programą. Mokymų temos:

1. Projektų valdymas
  2. Finansavimas/kapitalo pritraukimas
  3. Tarpkultūrinė komunikacija.
  4. Tarptautiniai projektai

Kas tie konduktoriai?

Konduktoriai yra atskirų vagonų projekto vadovai. Jie suinteresuoti daugiakultūre komanda, plėtoja keleivių susitikimo idėjas, prižiūri kelionę traukiniu, yra atsakingi už stovyklą prie Baikalo ežero ir projekto viešinimu.

2014 metų Lapkritį, šio projekto pristatymo metu, mes pasidalinsime ne tik patirtimi, bet ir parodysime, ką gali padaryti jauni žmonės, o ypatingai skautų judėjimas, siekiantis Europos integracijos.

Svarbios datos:

• Rugsėjis 2013 konduktorių atranka
  • Lapkričio 6-11 2013  konduktorių mokymai Vokietijoje (dalyvio mokestis bei kelionė finansuojami projekto lėšomis!)
  • Vasaris 2014 vagonų keleivių tvirtinimas
  • Pavasaris 2014 pirmasis keleivių ir konduktorių susitikimas
  • Balandis 2014 konduktorių susitikimas, mokymai (teikiama paraiška išoriniam finansavimui)
  • Rugpjūtis Didžioji kelionė
  • Lapkričio 9, 2014 projekto pirstatymas Berlyne

Taigi, jei tu esi:

- Pilnametis Lietuvos skautijos narys

- Gali bendrauti anglų kalba (papildomai vokiečių/rusų - privalumas)

- Nori suformuoti savo komandą vagone bei keliauti po istorines vietoves bei stovyklauti prie Baikalo ežero

- Esi iniciatyvus ir turi daugybę idėjų

Iki spalio 12 rašyk international@skautai.lt  pristatydamas savo idėjas bei motyvaciją ir keliauk !

Projekto "Skautiškas traukinys" konduktoriaus knygelė

Projekto puslapis anglų kalba