2013-09-02

Metas ruoštis JOTA-JOTI 2013

Kviečiame su savo draugovėmis dalyvauti kasmetiniame tarptautiniame renginyje - 56-tojoje JOTA (Jamboree-On-The-Air) ir 17-tojoje JOTI (Jamboree-On-The-Internet). Šiemet JOTA-JOTI vyks spalio 19-20d.

Kas tai yra?

Savaitgalis, per kurį skautai iš viso pasaulio bendrauja internetu arba trumposiomis radijo bangomis. Kodėl verta dalyvauti? Nes tai yra tarptautinis skautavimas neišeinant iš namų... ar iš būklo. Paprasta, įdomu ir lengvai prieinama.

Apie ką?

Šių metų JOTA-JOTI tema - “Dalinkimės”. Pasaulinė skautų judėjimo organizacija kviečia dalintis tuo, ką veikiame savo draugovėse, savo geraisiais darbais visuomenei, idėjomis, žaidimais, dainomis ir visais kitais skautiškais turtais.

Kaip dalyvauti?

Dalyvauti gali ir pavieniai skautai, ir skiltys, draugovės, tuntai. Jau greitai daugiau informacijos apie registraciją, bendravimo kanalus atsiras oficialiame renginio puslapyje www.jotajoti2013.org

Bendros informacijos galite rasti www.scout.org/jota

Nuo ko pradėti?

1. Raskite vietą su interneto ryšiu (dalyvauti JOTI) arba radijo mėgėją (kuris jums padėtų dalyvauti JOTA).

2. Sugalvokite iššūkių, veiklų savo skilčiai ar draugovei (žr. idėjas žemiau).

3. Papasakokite Užsienio ryšių skyriui, ką planuojate (international@skautai.lt)

Ką veikti?

JOTA-JOTI gali tapti puikiu pretekstu susirinkti netradicinei sueigai ar net stovyklėlei. Štai keletas idėjų:

-- Tai - gera proga sueigai apie pasaulinį skautų judėjimą. Sužinokite, ką reiškia santrumpa WOSM, kiek skautų yra visame pasaulyje, kur ir kada vyks artimiausia Pasaulinė skautų stovykla ir t.t.

-- Išnaudokite JOTA-JOTI savaitgalį susidraugavimui su tiksliaisiais mokslais: pasikvieskite į svečius ką nors, kas galėtų supažindinti su technikos įdomybėmis.

-- Pažaiskite QR kodų žaidimą: http://scout.org/en/multi_media/files/global/events/jota/qr_code_game_jota_2012

-- Parenkite iššūkių skiltims, pavyzdžiui:

* Išmokti po skautišką dainą iš visų žemynų.

* Susisiekti su skautais iš 10 šalių, išsiaiškinti, kaip atrodo jų uniformos, ir jas nusipiešti.

* Pabendrauti su skautais iš kelių skirtingų valstybių ir atrasti 5 dalykus, kuriais jų skautavimas skiriasi nuo mūsiškio, ir 5 dalykus, kuo yra panašus.

* Perduoti žinutę Morzės abėcėle.

* Apklausti kuo daugiau užsienio skautų, ką jie žino apie Lietuvą ar apie skautų istoriją.

* Susisiekti su skautais iš visų Europos Sąjungos valstybių ir užsirašyti po smagią skautišką istoriją iš kiekvieno.

* Padiskutuoti su skirtingų šalių skautais, ar skautai gali pakeisti pasaulį.

Be to, JOTI organizatoriai žada specialių iššūkių renginio savaitgaliui - foto žaidimų, talentų konkursų ir t.t. Kiekvienas JOTI dalyvis galės parsisiųsti ir atsispausdinti atminimo sertifikatą.

O paskui?

Nepamirškite parašyti Skautatinklyje, kaip sekėsi.

URS informacija