Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-08-08

Kodėl Jubiliejinė stovykla vadinasi Jubiliejine?

Netgi dalyvaujant antroje Jubiliejinėje stovykloje per vieną vasarą, iki galo nesuprantu, kodėl ji vadinasi būtent Jubiliejine – juk šiemet švenčiame skautybės Lietuvoje 95-metį, o šimtmečio stovykla vėl vadinsis Tautine.

Netgi dalyvaujant antroje Jubiliejinėje stovykloje per vieną vasarą, iki galo nesuprantu, kodėl ji vadinasi būtent Jubiliejine – juk šiemet švenčiame skautybės Lietuvoje 95-metį, o šimtmečio stovykla vėl vadinsis Tautine.

Išsklaidyti mano abejones padėjo brolis Gintas, nukreipdamas į straipsnį apie Jubiliejinius metus. Taigi, dalinuosi paaiškinimu:

Lietuvių Skautų Sąjunga 1963-sius metus pavadino jubiliejiniais, prisimindama svarbias sukaktis: 45 m. nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir lietuvių skautų įsteigimo, 100 m. nuo Lietuvos sukilimo, 70 m. nuo Kražių skerdynių, 700 m. nuo Mindaugo mirties, 40 m. nuo "Skautų Aido" pasirodymo.

Iš „Laiškai lietuviams“ 1963 m. birželis. Pilnas tekstas: http://www.laiskailietuviams.lt/index.php/1963m-6-birzelis/1820-jubiliejiniai-skautu-metai

Taigi, anot šio straipsnio, kas dešimt metų susirenkame į Tautines - Jubiliejines stovyklas būtent minėdami šias sukaktis, o po penkerių metų susitiksime (ne)paprastoje Tautinėje stovykloje. Mano akimis, stovyklų pavadinimus tikrai verta peržiūrėti pagal datų aktualumą ir loginę seką, bet viskas – mūsų visų diskusijoms.

Linkėjimai iš Jubiliejinės stovyklos „Viltis“!

Laima

Nuotrauka Andres Morales