Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-06-28

Ko išmoksime Jubiliejinės stovyklos Specialybių akademijoje?

Jau galima rezervuoti bilietus į Jubiliejinės stovyklos Specialybių akademijos veiklas!

Jubiliejinė stovykla „Gėrio pėdomis“  jau visai ant nosies, atėjo metas krautis kuprines ir ruoštis didžiausiam šios vasaros skautiškam nuotykiui!

Tarp daugbės stovyklos veiklų turėsite galimybę pasimokyti skautiškoje Specialybių akademijoje ir išsilaikyti vieną iš daugelio įvairių skautiškų specialybių. Taigi, norime Jus detaliau supažindinti, kaip vyks Specialybių akademijos  užsiėmimai, kas ir kaip galės juose dalyvauti.

Specialybių akademija – tai tarsi skautiškas universitetas, kuriame stovyklos dalyviai galės atrasti savo talentus ir lavinti save įvairiose srityse. Specialybių akademijos instruktoriai – įvairių sričių profesionalai, skautai ir neskautai, kurie kasdien susitiks su specialybių kursantais ir mokys juos pažinti įvairių specialybių paslaptis ir triukus. Kiekvienas sėkmingai specialybių programą įgyvendinęs skautas gaus tikrą skautišką diplomą –  specialybės emblemą, kuri visiems bylos, kad šis žmogus yra šios specialybės žinovas.

Dauguma Specalybių akademijos programų yra skirtos 11-14 m. amžiaus skautams. Be to siūlome kelias programas vyresniems – 15-18 m. amžiaus skautams.

Jau dabar kviečiame pasirinkti dominančią specialybės programą ir rezervuoti šios programos bilietą.  Kaip tai padaryti skaitykite žemiau…

Kaip ir kada vyks Specialybių akademijos užsiėmimai?

Specialybių užsiėmimai vyks kasdien:

 • Ryte nuo 10 iki 13 val;
 • Po pietų nuo 15 iki 18 val.

Studijos „Specialybių akademijoje“ – ilgalaikis procesas. Skautai, pasirinkę specialybės programą, turės kasdien, sutartu metu, dalyvauti pasirinktos specialybės užsiėmimuose.

Bus sudarytos dvi grupės – rytinė ir popietinė . Rytinės grupės skautai lankys pasirinktos specialybės užsiėmimus 5 stovyklos dienas, kiekvieną rytą nuo 10 iki 13 val.  Tie, kurie gaus bilietą į popiečio grupę, turės kasdien tuo pat metu nuo 15 iki 18 val. dalyvauti savo specialybės užsiėmimuose.  Pavyzdžiui:  jei “Pirmosios pagalbos” kursuose pirmą kartą sudalyvausite po pietų (15-18 val.), tuomet penkias stovyklos dienas turėsite tuo pat metu dalyvauti šiuose „Pirmosios pagalbos“ mokymuose.

Pirmieji Specialybių akademijos užsiėmimai prasidės sekmadienį, liepos 7 d. po pietų.

Vienu metu (ryte ar vakare) vienam skautui galima dalyvauti tik vienos specialybės programoje.

Kur vyks užsiėmimai?

Specialybių akademija bus įsikūrusi visai šalia stovyklos esančiame Liaudies buities muziejuje. Čia kasdien susitiks visi akademijos destytojai ir kursantai.

Bilietai

Norėdami dalyvauti Specialybių programoje, skautai turės iš anksto gauti pasirinktos konkrečios programos bilietą. Bilietai bus dalinami regionų pastovyklėse pirmąją stovyklos dieną.

Biliete bus nurodyta visa konkreti informacija apie programą ir užsiėmimų laikas, tik turintys bilietą skautai gales dalyvauti programoje.

Rezervuoti bilietus į specialybių programas galite jau dabar!

Jums tereikia užpildyti žemiau pateiktą  anketą. Rezervavę programos bilietą internetu – būsite tikri, kad stovykloje jį gausite asmeniškai savo pastovyklėje.

Specialybių programos

Žemiau galite susipažinti su visomis „Specialybių akademijos“ mokymų programomis.

Šalia specialybės aprašymo nurodyta kiek ir kokio amžiaus skautų galės dalyvauti šios specialybės programoje (kiek bilietų į šias specialybių programas bus išduoda).

1)      Pirmosios pagalbos specialybė.

Ar moki tinkamai sutvarstyti žaizdą, padėti apalpusiam ar apsinuodijusiam žmogui? Mokėdamas tinkamai suteikti pirmąją medicininę pagalbą gali išgelbėti žmogui gyvybę!

Pirmosios pagalbos mokymų metu geriau pažinsi žmogaus organizmą, išmoksi tinkamai reaguoti ištikus nelaimei ir padėti nukentėjusiam žmogui. Sėkmingai baigę programą gaus pirmosios pagalbos specialybės emblemą.

 Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);
 • Popietinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);

2)      Lankininko specialybė.

Čia susipažinsime su vienu seniausių ginklų ir įrankių – lanku. Mokysimės pasigaminti tikrą lanką ir lavinsime taiklumą šaudydami iš jo. Sėkmingai įveikę specialybės programą gaus lankininko specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);
 • Popietinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);

3)      Pionerijos specialybė.

Skautiška statyba, – tai ir mokslas, ir menas  viename! Čia reikia tiek žinių, įgūdžių, tiek vaizduotės ir polėkio! Čia išmoksime rišti mazgus ir kurti skautiškos statybos šedevrus. Sėkmingai įveikę visa programą gaus pionerijos specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);
 • Popietinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);

4)      Teatro specialybė.

Ar žinai, kas vyksta teatro užkulisiuose, kai uždengiama užuolaida? Ar žinai, kuo veiksmas scenoje panašus į tikrą gyvenimą? Teatro specialybės užsiėmimuose patirsi, ką reiškia būti tikru aktoriumi! Čia išmoksi kovoti su scenos baime ir kalbėti žmonėms taip, kad tave išgirstų! Sėkmingai baigę programą gaus teatro specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);
 • Popietinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);

5)      Virėjo specialybė.

Kaip pamaitinti 2000 skautų Jubiliejinėje stovykloje? Kaip iškepti vištą kuprinėje ar žuvį laikraštyje?

Čia išmoksi kulinarijos gudrybių ir susipažinsi su stovyklos virtuvės meistrų darbu! Sėkmingai įveikę programą gaus virėjo specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);
 • Popietinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);

6)      Išlikimo specialybė.

Ar žinai, kaip elgtis pasiklydus miške? Kaip užkurti laužą be degtukų, panaudojant vandenį? Kaip  susirasti ir pasigaminti maisto? Čia išmoksi išlikimo gamtoje ekstremaliomis sąlygomis gudrybių! Sėkmingai baigę programą gaus išlikimo specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);
 • Popietinė grupė: 10 skautų (15-18 m.);

7)      Fotografo specialybė.

Mėgsti fotografuoti? Jauti, kad nuotraukos nėra tik priemonė prisiminimams išsaugoti, bet ir būdas išreikšti save? Fotografo specialybės užsiėmimuose artimiau susipažinsi su fotografijos menu ir technika, išmoksi geriau valdyti fotoaparatą ir turėsi galimybę pagauti daug gerų stovyklos kadrų. Sėkmingai baigę programą gaus fotografo specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);
 • Popietinė grupė: 10 skautų (15-18 m.);

8)      Ekologo specialybė.

Ar gerai pažįsti savo aplinką? Ar žinai, kokį poveikį gamtai daro mūsų kasdienė veikla? Ar nori sužinoti, ką gero galime nuveikti su daiktais, kuriuos kasdien išmetame į šiukšlių dėžę? Ekologo specialybės užsiėmimuose mokysimės geriau suprasti žmogaus ir gamtos ryšį ir gyventi ekologiškai! Sėkmingai baigę programą gaus skautišką ekologijos specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);
 • Popietinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);

9)      Laužavedžio specialybė.

„Laužas dega, laužas dega,

Stovykloj, stovykloj,

Mes dainuojam, mes dainuojam,

Mums gera ir linksma…“

Skautiškas laužas – tai koncertas, šokiai, teatras ir šventovė viename! Išmok kaip surengti ir pravesti smagų, įtraukiantį ir įsimintiną skautišką laužą! Sėkmingai baigę programą gaus laužavedžio specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (15-18 m.);

10)   Botaniko specialybė.

Ar gerai pažįsti šalia augančius medžius, krūmus ir žoles? Ar žinai, kurie iš jų naudingi, o kurių reikia saugotis? Botaniko specialybės užsiėmimuose turėsi galimybę geriau pažinti mūsų krašto augaliją ir išmokti atrasti gamtos turtus žaliuojančius čia pat po kojomis! Sėkmingai baigę programą gaus botaniko specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Rytinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);
 • Popietinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);

11)   Astronomo specialybė.

Ar pažįsti žvaigdėtą dangų?

Ar greit naktiniame danguje randi Lyros, Kasiopėjos ir Drakono žvaigždynus? Jei nori leistis į kosminę kelionę – astronomo specialybė kaip tik tau. Čia tyrinėsime švytinčius dangaus kūnus ir kosmoso paslaptis. Sėkmingai baigę programą gaus astronomo specialybės emblemą.

Šios specialybės programoje gali dalyvauti:

 • Popietinė grupė: 10 skautų (11-14 m.);

 

Taigi, trumpai tariant,  Specialybių akademijos tvarka tokia:

1)      Pasirenkate specialybės programą, kurioje norėtumėte dalyvauti;

2)      Rezervuojate pasirinktos specialybių programos bilietą užpildydami anketą:

https://docs.google.com/forms/d/1n0WSVczXYl_JU_e_0gm9Z5l_Su2nmtWgm6FCBXPQ1Jg/viewform

Bilietą gausite stovykloje, pastovyklėje kurioje gyvensite.

3)      Biliete nurodytu laiku 5 dienas dalyvausite specialybės užsiėmimuose.

4)      Sėkmingai įveikę programą gausite tai patvirtinančią emblemą!

 

Iki pasimatymo Jubiliejinėje stovykloje!!

Specialybių akademijos komanda