Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-06-11

Ruošiamės didžiausiam penkmečio skautiškam vakarėliui!

Skautiški vakarėliai, vasara, Jubiliejinė stovykla ir kitos birželio mėnesio skautatinklio naujienos

Jei pastebėjote, šį mėnesį naujienų straipsnis vėluoja koke savaite. Taip jau atsitinka, kai kartu su šiltais orais užgriūna ir begalės naujų ir nebaigtų darbų. Kad ir jums taip neatsitiktų, siūlom pažiūrėti video apie atidėliojimą ir laiko švaistymą - kas tai ir kaip to išvengti. 

O pažiūrėję video galime prisiminti, kaip skautatinkliui gyvuoti sekėsi gegužės mėnesį. Pavyzdžiui, sesė Laima pasakojo kaip gyvena į Makedoniją savanoriauti išvykusi sesė Martė. Sesė Rasa rašė apie "knygnešius ir žandarus" arba, tiksliau, skautiškuose pokalbiuose dažnai išlendančius barbarizmus. Br. Tomas sekė pasaką apie Gilvelio šalį, po kurią visai neseniai paklaidžioti teko net keturiems Lietuvos skautijos keliautojams. Brolis Roman šį mėnesį tikrino skautų akylumą - save išbandyti galite jo straipsniuose apie budrumą ir kimo žaidimą. Sesė Vaiva atskleidė Pirmijos skautiško/šeimyninio gyvenimo įpatumus. Jaunoji tyrinėtoja sesė Jorė studijavo kaip pagauti driežą. Panevėžio krašto mPST dalinosi iš kartos į kartą keliaujančia voriuko tradicija. Apie labai rimtus dalykus - WOSM Europos regiono simpoziumą - rašė sesė Beatričė. Apie prancūzišką skautavimą pasakojo sesė Urtė, o sesė Julija - apie tai, kaip suomių sesės pačios namą pasistatė. (ei, sesės, gal sukurpiam priestatą Kauno skautcentriui?) LS atstovai WOSM Europos regiono skautų mokymų koordinatorių susitikime, sesė Ieva ir brolis Tomas, išsamiai pasakojo kaip gi jiems ten sekėsi. Kilo džiaugsmo banga apie įvykusį Lietuvos skautijos lyderių kongresą - sakė "gailėkitės, kad nedalyvavot". O sesė Gabija priminė visiems apie skautiškus šūkius - tegu aidi stovykla!

Kai aidi stovykla, visiems daug lengviau rasti, kur vyksta skautiškas vakarėlis. O gegužės mėnesio iššūkis parodė, jog tokių vakarėlių aplink vyksta begalės. Taigi, mėnesio iššūkio nugalėtojais tampa sesė Fausta ir Šiaulių kraštas, kurie ne tik patys linksminosi, bet ir žmones Šiauliuose džiugino skautišku vakarėliu. Tuo tarpu, skautatinklį savo aktyvumu kas dieną jau ne pirmą mėnesį džiugino sesė Rita Baranauskienė, kuri ir tampa birželio mėnesio skaute. Hip valio!

Pratęsiant kalbą apie skautiškus vakarėlius, artėja mokymai būsimiems profams - laužavedžių kursai. Dėl vasaros pradžioje vis dar besitęsiančio darbymečio, mokymai nukelti į rudenį. Taigi, sekit naujienas ir skubėkit registruotis!

Vasara po truputį įsibegėja ir nenumaldomai artėja... taip! Jubiliejinė stovykla! Iki jos pradžios skaičiuojame mili sekundes:

...ir tuo pačiu laiką iki pirmojo vasaros mėnesio iššūkio pabaigos. O iššūkis skamba taip: aš Jubiliejinėje stovykloje. Kviečiame visus dalintis tuo, ko lauki ir tikiesi iš JS, kas, tavo manymu, Jubiliejinėje stovykloje svarbiausia, kaip jai ruošiesi arba ką ten norėtum nuveikti. Pirmojo vasaros mėnesio iššūkio nugalėtojai paaiškės iš kart po JS'o.

O besiruošiant Jubiliejinei ir kitoms vasaros stovykloms, verta prisiminti miške tykančius pavojus ir parazitus - ne tik nepamiršti purškalo nuo uodų, bet ir pasiskiepyti nuo erkių sukeliamų ligų. Girdėjau, kad su skautišku pažymėjimu vakcina kainuoja pigiau. Kalbant apie parazitus, vabalus ir kitokius žolėje knibždančius padarėlius - Lietuvos skautija ieško žoliapjovės. Pažiūrėk, gal pavyks padaryti gerą darbą. Nes visus gerus darbus fiksuoja Lietuvos skautijos naujienlaiškis, kurį užsiprenumeruoti gali štai čia

 

Tiek šiam kartui. Gražios dienos ir šiltos savaitės linki

sesė Eglė ir Komunikacijos skyrius

P.s. Ei, abiturientai, sėkmės! Laikom už jus kumščius :)