Kas Naujo?

Skautų naujienos

2006-06-21

Liepos ir rugpjūčio mėnesių stovyklos

Vasara jau įsibėgėjo, tad kviečiame aktyviai visus dalyvauti skautiškose stovyklose, kurių tikrai šiais metais netrūksta.

Liepos mėnesio stovyklos:

”Skaistorija II – perkrauta”
Kraštas: Vilniaus
Data: 07 03 – 07 09
Vieta: Asvejos reg. Parkas, Arino ežeras
Kontaktinis asmuo: Viktorija Gailienė 867020283
Kaina: 170 lt (LS nariams) ir 230 lt (svečiams)
Stovyklos aprašymas: APIE KĄ: Naujos civilizacijos ateityje...(daugiau neišduosim, nes bus neįdomu) KODĖL: todėl, kad negalime pamiršti iš kokio tunto mes esam; todėl, kad mums labai smagu būti kartu; todėl, kad turime stiprinti savo tradicijas; todėl, kad parsivežtumėm begales įspūdžių; todėl, kad šitoje vietoje galėtumėme išvardinti dar dešimtis punktų.

Valtininkų stovykla II d.
Kraštas/Konferencija: Jūrų skautų
Data: 07 17 – 07 23
Vieta: Labės ežeras (Utenos rajone, apie 1 km į pietvakarius nuo Tauragnų).
Kontaktinis asmuo: Jonas Dragūnas 861151021
Kaina: 100 Lt (su maistu)
Stovyklos aprašymas: Mokymo kursai aktyviems jūrų skautams! Kas 2 metus vykstanti stovykla (mokymai), kurių metu orientuojamasi į ištvermės ugdymą, komandinio darbo, planavimo ir organizavimo įgūdžius. Kviečiami dalyvauti pradedantys valtininkai/skiltininkai, vairininkai/paskiltininkai bei kiti aktyvūs jūrų skautai ir skautės (14-17 metų).

”Medynmetis”
Kraštas: Telšių
Data: 07 19 – 07 26
Vieta: Rietavo sav. Motiejų kaimas
Kontaktinis asmuo: Nijolė Ruškienė 861549749
Kaina: 60 lt
Stovyklos aprašymas: "Medynmetis" - praktinė mokomoji stovykla. Viską ką išmokote per šaltąjį periodą galėsite pritaikyti praktiškai. Vyks skautorama, daug įvairių praktinių užduočių. Dalyvių amžius neribojamas.

”Praeities keliais”
Kraštas: Marijampolės
Data: 07 20 – 07 23
Vieta: Kalvarija
Kontaktinis asmuo: Daugiau info el paštu kalvarijos_skautai@one.lt arba tel. Robertas Degutis 862192054.
Kaina: 5 Lt + maistas. Registracija iki liepos 10 d., dalyvių skaičius ribotas.
Stovyklos aprašymas: Projektas ,,Praeities keliais" susideda iš: Liepos 20d. nuo 16 val. Informacinės Knygutės ,,Kalvarijos Skautai" ir parodos ,,Skautiškas Gyvenimas" pristatymas. 21-23d. Žygis ,,Gamtos keliais" (50km) kurio metu aplankysime Klavarijos sav. lankytinas vietas, susipažinsime su krašto gamta, kultūra. Projektą finansuoja Kalvarijos savivaldybė.

”Genčių paslaptis", Kernavės tunto vasaros stovykla”
Kraštas: Vilniaus
Data: 07 29 – 08 05
Vieta: Kernavės apylinkės
Kontaktiniai asmenys: Vytautas Rukštelė – vytska6@yahoo.no, tel. 8 699 01322, Indrė Beganskaitė – diucika@yahoo.com, tel.867197370, registracija: Kamilė Stromskytė tel. 865372406
Kaina: nuo 200 iki 280 Lt. Į kainą įeina maitinimas, stovyklos atributika, suvenyrai... ir genčių paslaptis!
Stovyklos aprašymas: Jau 17 – ioliktus metus vykstanti Kernavės tunto vasaros stovykla kviečia visus brolius ir seses į nepakartojamą Lietuvos kampelį Kernavę. Gūdžios girios, istoriniai takai, laužo liepsnos, galinga vadovų komanda ir 5 nežinomos gentys lauks jūsų visų jau šią vasarą su kuprine ant pečių ir su gairele rankoje! Beje, ne skautai turės luktelėti kitų metų, nes ši stovykla bus išskirtinai tik skautams!

Rugpjūčio mėnesio stovyklos:

“Gražutė’06 – Mūsų šaknys“
Kraštas: Utenos
Data: 08 01 – 08 06
Vieta: Zarasų rajonas, Gražutės giria, ties Ilžikio ežeru (važiuojant keliu „Zarasai- Salakas“, 6-ame kilometre pasukti į miško keliuką kairėje ir juo važiuoti dar apie 2 kilometrus
Kontaktiniai asmenys: Sesė Margarita: +37060076331, 2gether2@one.lt; Sesė Neringa: +37067559491, amberlife@one.lt; Brolis Ugnius (stovyklos viršininkas): +37067975962, ugniui@gmail.com.
Kaina: 50 lt (užsiregistruoti iki liepos 15 d.). Į kainą įeina maitinimas ir visos kitos stovyklos išlaidos.
Stovyklos aprašymas: Stovyklos tema- „Mūsų šaknys“. Taigi, prisiminsime savo skautiškas šaknis, tai, kas buvo ištakose ir kas mus įkvepia ir maitina iki šiolei. Skiltys gyvens autonomiškai, atsiskyrusios viena nuo kitos, tikros girios prieglobstyje, draugėn sueidamos tik bendriems renginiams. Vakarais, suėję prie laužo, klausysimės lordo R. B. P. „Skautybė berniukams“ užrašytų minčių, atitinkančių dienos temą. Pirmomis dienomis skirsime dėmesį pionierijai, vyks „pačio –ausio“ stovyklinio įrenginio konkursas; vėliau, riterių dieną, mokysimės daryti gerą; mūsų ‚priciai‘, kaip kadais senovės riteriai, po du, išeis į apylinkes ieškoti nuotykių, padėti silpniesiems, daryti gerų darbų...; skirsime laiko ir gamtos pažinimui, mokysimės susirasti maisto ir primityviais būdais jį paruošti; paskutinę parą persikelsime į pokario Lietuvą. Kuomet mūsų patyrę skautai, miško aikštelėje išsakę istorinę partizanų priesaiką, išsiskirstys mažais būreliais vykdyti užduočių: iškasti slėptuvę dokumentams, palaikyti ryšį tarpusavy ir su ryšininkėm, vykdyti išpuolius... Tuo metu, visa stovykla virs tarybiniu kaimu, su skundikais, stribais ir enkavedistais... Kalbant himno žodžiais: „Iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia“.

”Ant bangos“
Kraštas/Konferencija: Jūrų skautų
Data: 08 07 – 08 13
Vieta: Labės ežeras (Utenos rajone, apie 1 km į pietvakarius nuo Tauragnų).
Kontaktinis asmuo: Registracija vyksta iki liepos 23 d. elektroniniu paštu juru_skautai@yahoo.com arba tel.: 867062498 (sesė Eglė Paulauskaitė).
Kaina: LS nariams 120 lt, svečiams 200 lt (į kainą įeina programa ir maistas)
Stovyklos aprašymas: Tai tradicinė jūrų skautų stovykla, kurioje mes plaukiosim laivais, kausimės šlapiai sausame mūšyje, sužinosim daug apie Jūrą ir jūrines tradicijas, išbandysim savo sportinius, meninius ir skautiškus sugebėjimus, dainuosime prie laužo, žaisim, juoksimės ir gerai leisime laiką.

Oro skautų stovykla
Organizatoriai: A. Arbačiausko, A. Griškevičiaus oro skautų draugovės ir Tautinis aviacijos sporto žaidynių komitetas.
Data: 2006 m. rugjūčio 14–20 d.
Vieta: Paluknio aerodromas, Trakų r.
Kontaktiniai asmenys: Saulius Kalašnikovas ksaulius@satela.lt, tel. +370 655 05943 ir Mantas Pilkauskas pilkauskas@delfi.lt, tel. +370 615 78995.
Stovyklos aprašymas: Tai stovykla besidomintiems aviacija skautams ir tiems, kuriems artimas skautiškas gyvenimas. Puiki proga susipažinti su įvairiais skraidymo aparatais, jų istorija ir valdymo principais. Gaminsime ir leisime karšto oro balionų modelius, dalyvausime jų varžybose. Susipažinsime su sklandytuvais, lėktuvais ir oro balionais. Planuojami skrydžiai. Dalyvių amžius 12-16 metų.
Maloniai kviečiame dalyvauti.

“PATS PAT.S“
Organizatoriai: Lietuvos skautijos Jaunimo programos skyrius
Data: 08 14 – 08 20
Vieta: Kurtuvėnų reg. parkas
Kontaktinis asmuo: Rasa Dumčiūtė 862029746
Kaina: 50 lt
Stovyklos aprašymas: Stovyklos tikslas: Demokratiniais principais bus išrinkta didžioji „Vyšnių“ taryba, paskatintos kai kuriuose kraštuose jau veikiančios mažosios „Vyšnių“ tarybos, padėta įsteigti naujas. Stovykloje bus įvardyta esama patyrusių skautų programos situacija, iškeltos idėjos programai gerinti, suformuluoti konkretūs siūlymai. Dalyviai: LS patyrę skautai, susimokėję nario mokestį; po 1-2 vadovus iš kiekvieno krašto.

“Keruočio“ tunto stovykla
Kraštas: Vilniaus
Data: 08 18 – 08 24
Vieta: Švenčionėlių raj.
Kontaktinis asmuo: Vilgimantas Mečkauskas 869806654
Kaina:
Stovyklos aprašymas:

“Overkylis 2006“
Kraštas/Konferencija: Jūrų skautų
Data: 08 18 – 08 25
Vieta: Kauno marių regioniniame parke, prie Kauno marių
Kontaktinis asmuo: Justinas Janulevičius justasj@topolis.ktu.lt, arba telefonu +37067630456
Kaina: 120 lt (LS nariams)
Stovyklos aprašymas: Bus mokinama buriuoti įvairiomis burinėmis priemonėmis (jachtos, sportiniai laiveliai, burlentes), laisvalaiki leisime mokindamiesi plaukioti vandens slidėmis, gelbėdami skęstantįjį. Stovykla praktinė. Tiems, kas turi II eiles buriuotojo teises, galės kelti kvalifikacija ir tapti oficialiais buriavimo instruktoriais Lietuvos skautijoje. Tie kas buriavimo teisiu neturi, mokinsis buriuoti, šauniai leis laiką. Dalyvių amžius nuo 12 metų. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Primename, kad norintys dalyvauti stovyklose turi būti LS nariai (susimokėję nario mokestį/turintys nario pažymėjimą).

LS informacija