Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-04-14

Neformalus ugdymas: įvadas

...kas tas neformalus ugdymas iš tiesų yra.

Labai dažnai pristatant skautus, mes kalbame apie ugdymą, vartodami tokius terminus, kaip: formalus ugdymas bei neformalus ugdymas. Tačiau kartais visai lengva pasimesti tarp sąvokų reikšmių. Taigi, jeigu teigiame, kad skautavimas – neformalaus ugdymo atstovas, tai gal visai verta žinoti, kas tas neformalus ugdymas iš tiesų yra.

 
Deja ruošiant vadovų kursą „Saules žiedas“ šia tema neradau jokios aiškios literatūros lietuvių kalba. Todėl apklausus šios temos ekspertus, buvo nuspręsta išversti ištrauką iš Europos Sąjungos išleistos knygos: „Intercultural learning in non-formal education: theoretical frameworks and starting points“ (Susana Lafraya) apie neformalius ugdymo pagrindus.
 
Taigi, pristatau trumpą leidnį apie neformalųjį ugdymą ir jo reikšmes.
 

Susana Lafraya. Neformalus ugdymas: įvadas by Lietuvos_skautija

 
Ačiū vyr.sk., fil. Vitalijai Milkerytei už vertimą, o s.sk. Kšištofui Kšivecui už redakciją ir korektūrą.
 
Gilv. Pavel Mikriukov