Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-04-05

Ką išmokome kovą? Kur nukeliausim balandį?

Kovo mėnesio įdomybės ir balandžio mėnesio iššūkis.

 

Šią balandžio 1-ąją Žemė gerokai prisijuokavo. Bent jau Trakuose prisnigo rekordinis sniego kiekis šią žiemą (mano meteorologė močiutė dievagojosi, kad neatsimena tokios ilgos žiemos, bet gal taip jautiesi kiekvieną žiemą, kuri užsitęsia...). O mes mėnesį pradėjome juoku apie tai, kad dėl amžino įšalo atšaukta Jubiliejinė stovykla. Tiesa, juo gąsdinome tik facebook'e, o į skautatinklį nebelindom (neduok Die. po to išsipildys...).

Juokas juokais, o gyvenimas tęsiasi. Jei kas, balandžio 27 d. Kauno skautai kviečia ieškoti pavasario Rumšiškėse. Ten vyks visai rimta kova prieš blogio slibiną arba žiemos šaltį (jei tuo metu tai atrodys taip pat svarbu, kaip šiandien). Tiek programa, tiek vieta atrodo visai netradicinio pavasario šventės formato, tad aš asmeniškai jau labai nekantrauju pamatyti, kaip viskas atrodys.

O kovas, nors ir žiemiškas, bet buvo labai geras ir aktyvus mėnuo. Skelbėme iššūkį apie mokymąsi ir kitų mokymą. Jis susilaukė tikrai nemažai dalyvių. Pavyzdžiui, brolis Romka skautatinklį praturtino labai gudriais fizikiniais pasiūlymais sueigoms. Vienas - apie tai, kaip pasigaminti kompasą, o kitas siūlo išbandyti elektrocitrinas. Be šių pasiūlymų brolis buvo ir ypatingai aktyvus komentatorius, skaitytojas ir kitaip įsitraukęs į veiksmą, todėl šįkart būtent jis tapo ir mėnesio skautu.

Brolis Paška pagaliau grįžo į skautatinklį su savo įžvalgomis ir gudriais patarimais. Visų pirma verta įsitraukti į diskusijas apie fizinį vystymąsi ir projektinę veiklą. O mėnesio iššūkį labai praturtino straipsniai apie orientavimąsi mieste bei naudojimąsi kirviu.

Ypač džiugu, kad įspūdžiais apie tai, ką išmoko dalinosi įvairių kraštų skautai. Sesė Odeta iš Kauno krašto pasakojo apie Medeinės draugovės naktinius mokymus, o kaip visada aktyviausias liko Panevėžio kraštas. Labai linksmą filmuką apie tai, kaip galima mokytis visokių svarbių smulkmenų, susuko Mažoji patyrusių skautų taryba, o pirmosios pagalbos pamokėles vedė Panterų skiltis. Panteros šį kartą ir tapo mėnesio iššūkio nugalėtojomis. Joms atitenka skautatinklio emblemos.

Dar kovo mėnesį pasirodė labai gražiai papasakota istorija apie Stasį Jameikį. Jo vardu Kaune pavadinta skautų vyčių draugovė. Svarbu žinoti savo skautiško vieneto vardo istoriją, o broliai šįkart ne tik sau tyliai pasiskaitė, bet ir kitiems papasakojo. Jūs irgi būtinai pasidomėkit savo draugovės ar tunto vardu - visokių įdomių dalykų galit atrasti.

Popietės TV šį mėnesį kiek vėlavo ir pasirodė pirmosiomis balandžio dienomis. Bet viskas vien dėl to, kad naująją vyr. skautininkę pasirodo ne taip ir paprasta pagauti. Rimtos pareigos - rimti darbai ir laiko žurnalistams lieka vis mažiau... Džiugu, kad pavyko rasti 5 minutes arbatos puodeliui.

 

 

Balandis įsibėgėja, o temos dar neturi... Tad taisydami šią klaidą džiugiai skelbiame - tegu balandis būna apie keliones ir tarptautinę draugystę! Ne vienas Lietuvos skautijos kraštas turi visokių draugų užsienyje, su kuriais dalinasi skautavimo patirtimi. Pavyzdžiui, skautai Švėkšnoje šiemet net Įkūrėjo dieną minėjo radio ryšiu bendraudami su skautais iš įvairių šalių, o įgyvendinti visa tai jiems padėjo svečiai iš Danijos. Ką jau kalbėti apie Vilkijos skautus, kurie net į krašto stovyklą pasikvietė draugų... Iš kur jie tiksliai buvo? Nebepamenu. Panevėžio ir Vilniaus kraštai tikrai neblogai turėtų prisiminti prieš porą metų Lietuvoje viešėjusius britus. Aš pati prisimenu, kaip pernai mūsų tunto stovykloje porą dienų viešėjo trys vokiečių skautai. Kadangi visi sužinoję, kad prie laužo sėdi užsieniečiai tikslindavosi "Kas, vokiečiai??", tai pirmas jų žodis lietuviškai ir buvo "vokiečiai". Svarbiausia, kad artėja Jubiliejinė stovykla, kurioje tikrai sulauksime visai nemažai svečių iš pačių įvairiausių užsienio kraštų, tad jau galime pradėti ruoštis ir laukti!

Taigi, kviečiame balandį dalintis visokiomis geromis, juokingomis ir rimtomis istorijomis apie tarptautinę skautišką draugystę. Dar galima imti interviu ir pasakoti apie skautavimo ypatumus arba papasakoti, kaip skirtingose šalyse švenčiamos Jurginės (juk ne visi turi pavasario šventę), arba atgaivinti skautiškų terminų žodynėlį, arba išmokti pasakyti "vis budžiu" skirtingomis kalbomis, arba filmuoti, piešti, siųsti linkėjimus ir sugalvoti dar 1000 įdomiausių ir smagiausių dalykų... Čia galėtų praversti skautiškas feisbukas: http://www.scoutface.org/

Draugaukime ir būkim išradingi!

Laima ir skautatinklio komanda