Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-04-01

Projektai ar verslumas?

Struktūros duoda pinigus jaunimui... bet ar ne be pasekmių...

Pasigalvojo ant dienų...

Projektai NVO sektoriuje tai kaip dangaus mana – prašai ir duoda. Tik imk ir prašyk. Atrodo viskas gerai, parašai projektą, pritempei už ausų to fondo gaires, padarai ką tau reikia, vaikai laimingi. Bet vat taip vis imant, ar nežudom mes vaikų, tiksliau, skautų verslumo? Į mane, prisimenu, keistai visi pažiūrėjo, kai Kauno vadovų suvažiavimui reikėjo garso technikos ir suko visi galvą, kur išnuomoti, o aš tik ir ištariau iš pripratimo prasisukti nemokamai: ”Turim gi pažįstamus KTU SA – jie tikrai techniką turi...”. Vat taip ir gyvenam – vaikai aprūpinti, sotūs, švarūs, pažaidę... O gyvenimas ”padaryk viską savo galva ir rankomis” liko kažkur praeityje... Kaip manote, gal reikia kuo labiau skatinti vaikų verslumą ir projektinius pinigus naudoti saikingai?

P.S. Galvojate: „Jei negali parašyti projekto, tai ir nesvaik, kiti sėkmingai rašo ir ima...“? Bet va, po tokių kelių metų, kai padarai pvz. stovyklą už savikainą, nedengiant projektais, vaikai pradeda piktintis, kad kodėl toks brangus jų poilsis pasidarė... ir skautavimui HANA, nes pasirodė, brangus jis, geriau einam, kur kiti šeria "nemokamais saldainiais"....