Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-03-21

Diskusijai: fizinis vystymas skautuose - anachronizmas?

Kas iš jūsų užsiima su skautais fiziniu vystymu: mankšta, sportas ir t.t.?

Citius, Altius, Fortius!

Neseniai Vilniuje per ScoutNet-2013 tarptautinę konferenciją diskutavom įvairiomis temomis apie skautavimą XXI amžiuje. Viena iš temų buvo “What is out of date in our program?” arba “Kas yra pasenę mūsų programose?” Taigi, išsiaiškėjo, kad dauguma vadovų Europoje netaiko jokio fizinio pasiruošimo skautams. Ir jiems buvo staigmena, kad mano DD draugovėje iki šiol mes tą darom: mankštos, fiziniai pratimai ir t.t. Ir labai gerai, kad mūsų miestas (Visaginas) yra sporto miestas: dažniausiai vaikas yra arba akrobatas, arba irkluotojas, arba slidininkas, arba plaukikas, arba tenisininkas, arba tinklininkas, arba… sąrašas labai ilgas. Ir dauguma turi gera fizinę būklę. Bet atsižvelgiant į tai, kad “kompiuteriai dabar valdo”, vis daugiau ateina fiziškai nepasiruošių leistis į skautišką nuotykį. Būtent dėl to, mes jaučiam pareigą stovyklose palaikyti, o kai kam ir suteikti fizinį paruošimą per įvairius sporto užsiėmimus. Net normatyvus turim…

O kaip darote jūs?