Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-03-19

Po vadovų suvažiavimo 2013 m.

Kovo 16 d. Kaune vyko eilinis Lietuvos skautijos vadovų suvažiavimas.

Kovo 16 d. Kaune vyko eilinis Lietuvos skautijos vadovų suvažiavimas. Šiais metais jis buvo ypač aktyvus: susirinko daugiau nei 180 vadovų, atstovaujančių visus kraštus, į LS Tarybą kandidatavo 12 sesių ir brolių, o vyr. skautininką rinkome iš dviejų žmonių. Taip pat netrūko klausimų, diskusijų, pastebėjimų ir įsitraukimo.

Dar kovo 15 d. LS Taryba buvo susirinkusi į paskutinį kadencijos posėdį. Be kitų svarbių klausimų, buvo teikiami vyresniškumo laipsniai.

Paskautininko laipsnis suteiktas: 

1. Agnei Martinaitytei (Vilniaus kr.);
2. Algirdui Striogai (Vilniaus kr.);
3. Deimantei Kašėtaitei (Alytaus kr.);
4. Donatui Barsiui (Telšių kr.);
5. Eglei Čaplinskienei (Kauno kr.);
6. Ievai Rumšienei (Vilniaus kr.);
7. Kristinai Andriulevičienei (Šiaulių kr.);
8. Martynui Švedui (Vilniaus kr.);
9. Mildai Navaslauskaitei (Kauno kr.);
10. Povilui Kripui (Kauno kr.);
11. Ritai Marcelionytei (Marijampolės kr.);
12. Rokui Dovydėniui (Vilniaus kr.);
13. Sandrai Štukaitei (Vilniaus kr.);
14. Vilmai Skibiniauskaitei (Panevėžio kr.). 
 
Skautininko laipsnis suteiktas:
1. Rolandui Žiogeliui (LS taryba);
 
Vyr. skautininko laipsnis suteiktas:
1. Onai Mincienei (Alytaus kr.); 
2. Ritai Baranauskienei (Alytaus kr.).
 
 
Susirinkusius į suvažiavimą sveikino Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė, Jaunimo reikalų departamento atstovas ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentė. Įžanginę kalbą sakė skautas vytis, Studentų skautų organizacijos garbės narys Algirdas Avižienis: „skauto vyčio įžodį daviau daugiau nei prieš 60 metų, bet iki šiol tarnavimas yra tapęs gyvenimo būdu". Kalbos įrašą galite pamatyti žemiau.
 

 

Suvažiavimo metu taip pat buvo pristatytos ir tvirtintos veiklos ir finansinė ataskaitos, Tarybos ataskaita. Taip pat pristatytos Kontrolės komisijos išvados apie ataskaitas. Pagrindinis kabliukas – netvarkinga ir labai sudėtinga nario mokesčio ir žiniaraščių administravimo sistema. Komisijos pasiūlymu nubalsuota už nuostatų pakeitimus. Nuo šiol nario mokestį bus galima susimokėti tik banko pavedimu, o žiniaraščių administravimas taip pat taps tik elektroninis. 

Taip pat buvo pristatyta organizacijos narystė, artėjanti Pavasario šventė, Jubiliejinės stovyklos naujienos. Suvažiavime svečiavosi Rotary organizacijos atstovė. Ji pristatė pačią organizacijos veiklą, tikslus ir bendradarbiavimo galimybes. 

Po kandidatų prisistatymų vyko rinkimai. Į Lietuvos skautijos tarybą išrinkti:

1. Tomas Broga

2. Saulius Arlauskas

3. Saulius Jurevičius

4. Jorė Astrauskaitė

5. Simona Klumbytė

6. Tomas Rakovas

7. Aistė Lukaševičiūtė

8. Birutė Taraskevičiūtė

Pirmojo Tarybos posėdžio metu Tarybos pirmininku išrinktas Tomas Broga.

Vyr. skautininke tapo Ieva Žilinskienė

Ačiū visiems Tarybos nariams, baigusiems kadencijas, taip pat buvusiam vyr. skautininkui Tomui Rakovui. O naujai išrinktiems linkime stiprybės, sėkmės ir džiaugsmo vedant organizaciją į priekį. O ypač – šypsotis ir švilpauti bet kuriuo gyvenimo atveju!

Detalią suvažiavimo apžvalgą galite rasti čia: http://www.skautai.lt/index/article/id/1497

 

Po suvažiavimo apie mus rašė:

- Bernardinai.lt

- Lijot.lt

- 15min.lt

- Jurbarko TV

- Aukštaitijos gidas

 

LS Komunikacijos skyriaus informacija