Kas Naujo?

Skautų naujienos

2006-06-02

Baden-Powell’io svajonė

1907 buvo įkurtos pirmosios skautų skiltys. Per 15 metų šis judėjimas sparčiai plito visame pasaulyje. 1920 metais Londone įvyko pirmoji Pasaulio Skautų Jamboree. Tai susilaukė labai didelio skautų susidomėjimo. Lordas Robertas Baden-Powell’is išreiškė savo norą apie nuolatinę tarptautinę susitikimo vietą skautams, kur viso pasaulio broliai ir seserys galėtu susitikti ir skautauti drauge.

1921 Šveicarijos skautų šefas Walter von Bonstetten, lankydamasis Kandersteg’e savo atostogų metu aptiko seną, apleistą, tusčią namą. Šis namas buvo pastatytas 1908 metais, kai buvo kasamas Lötschberg’o geležinkelio tunelis. Kai šis tunelis buvo užbaigtas 1913-aisiais, namas buvo apleistas.

Von Bonstetten’as pajuto jog tai būtų nuostabi vieta Baden-Powell’io svajonės įgivendinimui, todėl nieko nelaukęs parašė apie savo radinį. Idėja sutikta palankiai ir 1923m. vasarį buvo įkurta tarptautinių skautų namų sąjunga, tais pačiais metais, balandžio 12 dieną Tarptautinis Skautų Centras atvėrė duris. Tai buvo visko pradžia.

Kandersteg’o Tarptautinis skautų Centras yra vienintelis pasaulio skautų centras pasaulyje priklausantis Pasaulinei Skautu Organzacijai (World Organization of the Scout Movement (WOSM)). Skautams skautų centras yra atviras visus metus.
Tarptautiniame Skautų Centre dirba tarptautinė savanoriu skautų komanda iš viso pasaulio. Šie skautai dėl savo ryškios uniformos yra vadinami pinkies.

Kiekvienais metais per 60 skautų ir skaučių atvyksta į Alpes įgyvendinti Baden-Powell’io svajonę. Dauguma skautų čia atvyksta 3 mėnesiams: gruodį, kovą, birželį arba rugsėji. Yra tik 3 paprastos sąlygos norit atvykti dirbti į šį centra: turi buti viresnis nei 18metų, priklausyti skautų organizacijai, kuri yra WOSM narė bei sugebėti komunikuoti angliškai.

Daugiau info: juliusvalickas@yahoo.com, www.kisc.ch

Ex-pinkie Julius